LKL: „Žalgiris“ dar kartą sutriuškino „Nevėžį“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antrą kartą šį sezoną įveikė Kėdainių „Nevėžio“ komandą. Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime kauniečiai „Žalgirio“ arenoje nugalėjo varžovus 79:52 (18:12, 28:14, 16:14, 17:12). Tai buvo penktoji žalgiriečių pergalė LKL per šešerias rungtynes.

Mačą sėkmingu žaidimu pradėjo Jamesas Andersonas. Amerikietis pirmuosius taškus rinko taikliais baudų metimais, o jau kitoje atakoje pataikė dvitaškį su pražanga – 5:0. Tritaškį realizavo Lukas Lekavičius, tačiau šešis taškus surinko Roderickas Capmhoras, neleidęs atitrūkti kauniečiams (8:6). Edgaras Ulanovas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė pirmuosius taškus, be to asistavo J.Andersonui, kuris pagavo kamuolį ore ir krovė jį iš viršaus – 12:6. Aukščiau už visus iššokęs Vytenis Lipkevičius pamušė kamuolį į krepšį, bet keturiais taškais atsakė varžovai ir pranašumas sumažėjo – 14:10. V.Lipkevičius įmetė baudas, dvitaškį pridėjo Darius Songaila bei po pirmojo ketvirčio priekyje išliko žalgiriečiai – 18:12.

Antrojo kėlinio pradžioje tritaškį įmetė Paulius Jankūnas, po perimto kamuolio slalomą per visą aikštelę pademonstravo Vaidas Kariniauskas, o dvi taiklias baudas pridėjo Robertas Javtokas – 25:18. Svečiai už grubų žaidimą prieš kapitoną P.Jankūną užsidirbo nesportinę pražanga, dar vieną nesustabdomą reidą krepšio link surengė J.Andersonas (28:18). Dviženklę persvarą susikrovęs „Žalgiris“ apsukų nemažino: po puikaus V.Kariniausko perdavimo lengvus taškus iš po krepšio pelnė R.Javtokas, rezultatyvų prasiveržimą atliko Tomas Dimša – 32:18. Vienuoliktąjį tašką pelnė J.Andersonas, po Donato Tarolio perdavimo dar dviem taškais pasižymėjo T.Dimša, o iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo L.Lekavičius – 38:20. Artūras Milaknis paėmęs kamuolį viena ranka pelnė taškus dėjimu, pranašumą didino R.Javtoko puskablis (42:24). Ketvirčiui baigiantis prabilo ir D.Tarolis, aukštaūgis po atkovoto kamuolio puolime įmetė dvitaškį, o vėliau, sulaukęs L.Lekavičiaus perdavimo, krepšį drebino dėjimu – 46:26.

Trečiąjį kėlinį dviem taškais atidarė Siimas-Sanderis Vene, bet persvarą mažino devyni iš eilės „Nevėžio“ taškai – 48:36. Po šeimininkų minutės pertraukėlės buvo stabilizuotas žaidimas ginantis, tačiau rinkti taškus ir toliau sekėsi sunkiai: baudą realizavo J.Andersonas, o dvitaškį įmetė D.Songaila – 51:36. Užsitęsusią tylą nutraukė taiklus A.Milaknio metimas, iš gynybos gniaužtų išsivadavęs D.Songaila pridėjo dar du taškus, o vėliau ir įkišo puikų perdavimą P.Jankūnui (57:38). V.Lipkevičius ne tik pataikė iš dviejų taškų zonos, bet ir ketvirtį užbaigė tolimu metimu – 62:40.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo pavyzdine Lietuvos čempionų ataka – po atkovoto kamuolio gynyboje, perdavimą per visą aikštelę A.Milaknis siuntė V.Lipkevičiui, o pastarasis ataką užbaigė taikliu metimu – 64:40. Baudą įmetė D.Songaila, taškų kraitį po prasiveržimo pildė V.Kariniauskas (67:44). Žalgiriečiai ir toliau džiugino efektingu žaidimu, šį kart krepšį dėjimu po V.Kariniausko perdavimo drebino R.Javtokas, vėliau jau pats įžaidėjas perėmęs kamuolį sėkmingai nubėgo krepšio link – 71:50. Šeštąjį tašką pelnė D.Tarolis, iš toli taikliai metė T.Dimša, o mačą po L.Lekavičiaus perdavimo puikiu prasiveržimu su pražanga užbaigė E.Ulanovas – 79:52.

„Žalgiris“: J.Andersonas 12 (5 atk. kam.), V.Lipkevičius 11, R.Javtokas 8, D.Songaila 7 (5 atk. kam.), T.Dimša 7, V.Kariniauskas 6 (3/3 dvit., 2 per. kam.), P.Jankūnas 6 (6 atk. kam., 3 per. kam.), D.Tarolis 6 (3/3 dvit.), L.Lekavičius 5 (5 rez. perd.), E.Ulanovas 5 (5 atk. kam.), A.Milaknis 4 (2 per. kam.), S.Vene 2.

„Nevėžis“: T.Davisas 16 (4/6 dvit., 3 blk., 2 per. kam.), R.Camphoras 9 (5 atk. kam.).