Tikrųjų LKL grandų dvikovoje – užtikrinta „Žalgirio“ pergalė (VIDEO) 0

Sekmadienį dviejų Eurolygos komandų akistatoje užtikrintą pergalę šventė Kauno „Žalgiris“. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime kauniečiai sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus 86:48 (22:13, 33:10, 10:11, 21:14). Aštuntoji pergalė per devynerias rungtynes leido žalgiriečiams pakilti į pirmąją LKL turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Rungtynes taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pradėjo Darius Songaila, kamuolį puolime nusiėmęs taškus pelnė Edgaras Ulanovas – 4:0. Po kiek daugiau nei keturių minučių pasižymėjo ir klaipėdiečiai. Tiesa, „Žalgiris“ toliau tvirtai buvo priekyje po Jameso Andersono dvitaškio su pražanga bei dar dviejų D.Songailos taškų – 9:2. Šeimininkai tęsė sėkmingą darbą gynyboje: bloką atliko Artūras Gudaitis, o puolime trečiąjį dvitaškį pataikė D.Songaila (11:2). Ketvirčio pabaigoje „Neptūnas“ pajuto žaidimo skonį, bet nuo jų neatsiliko ir žalgiriečiai. Tritaškius įskraidino E.Ulanovas ir Artūras Milaknis, baudos metimus realizavo A.Gudaitis, dvitaškį su pražanga pridėjo Paulius Jankūnas bei pirmąjį ketvirtį užtikrintai laimėjo Lietuvos čempionai – 22:13.

Kaip ir pirmąjį, taip ir antrąjį kėlinį geriau pradėjo „Žalgiris“. Po puikaus Vaido Kariniausko perdavimo iš po krepšio įmetė Vytenis Lipkevičius, varžovą už nugaros paliko ir dvitaškį pridėjo P.Jankūnas – 26:13. Sėkmingą seriją sužaidė tik antrame kėlinyje pasirodęs V.Lipkevičius. Jis pataikė du tritaškius, dvitaškį bei didino atotrūkį – 34:14. Dvitaškiais pasižymėjo D.Songaila ir A.Milaknis, dvi baudas pataikė V.Kariniauskas – 40:18. Du taškus su pražanga įmetė J.Andersonas, tačiau uostamiesčio komandos bėdos nesibaigė, kadangi technine pražanga už ginčus su teisėju buvo nubaustas Arnas Butkevičius (44:18). Tuomet žiūrovai išvydo tikrą šou: baudomis pirmuosius taškus pelnė Lukas Lekavičius, ir toliau džiugino D.Songaila bei dėjimą atlikęs E.Ulanovas – 50:18. Nepaisydami triuškinančios persvaros kauniečiai demonstravo kovingą žaidimą. Kamuolius puolime vieną po kito ėmęs D.Songaila įmetė dvitaškį (52:20). Nuo suolo pakilęs Siimas-Sanderis Vene ne tik pataikė baudos metimą, tačiau ir išrašė „stogą“ varžovui, baudas realizavo J.Andersonas ir pirmosios rungtynių pusės sirena fiksavo triuškinantį „Žalgirio“ pranašumą – 55:23.

Trečiojo kėlinio pirmos trys minutės nebuvo rezultatyvios. Vienintelius taškus pelnė savo kraitį atidaręs Robertas Javtokas – 57:23. Puikiu aikštelės matymu pasižymėjo D.Songaila, po kurio perdavimų taškus rinko J.Andersonas ir R.Javtokas – 61:25. Tuomet sekė tuščia žalgiriečių atkarpa, kurios metu svečiai mažino atsilikimą (62:31). Ketvirtis užsibaigė trimis A.Gudaičio taškais. Po V.Lipkevičiaus aukštaūgis krepšį drebino dėjimu, be to pataikė vieną baudos metimą bei prieš ketvirtąjį ketvirtį kauniečiai turėjo 31 taško atsargą – 65:34.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Lietuvos čempionų tolimais šūviais. Po vieną tritaškį pataikė A.Milaknis ir V.Lipkevičius – 71:34. Nors „Neptūnas“ pirmą kartą šiame mače pataikė iš toli, tai nė motais buvo L.Lekavičiui. Įžaidėjas surinko penkis taškus ir didino kauniečių pranašumą (76:39). Įspūdingą bloką varžovui išrašė R.Javtokas, puolime kamuolį atkovojęs taškus pelnė A.Gudaitis. Be to, jaunasis žalgirietis po perimto kamuolio nubėgo į puolimą ir dėjimu didino atotrūkį iki rekordinio – 80:41. Vienintelis taškų nepelnęs „Žalgirio“ žaidėjas T.Dimša atliko sėkmingą reidą arčiau krepšio, nesvetingai bloką atliko A.Gudaitis – 82:42. V.Kariniauskas kabino kamuolį T.Dimšai, o šis dėjimu kėlė žiūrovus iš savo vietų, paskutinius mačo taškus po atkovoto kamuolio puolime pelnė R.Javtokas ir praėjusių metų LKL finalininkų dvikovoje buvo užfiksuota triuškinanti kauniečių pergalė – 86:48.

„Žalgiris“: V.Lipkevičius 13 (3/3 trit., 2 per. kam.), D.Songaila 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Andersonas 12, A.Gudaitis 9 (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), A.Milaknis 8, L.Lekavičius 7, E.Ulanovas 7 (5 atk. kam.), R.Javtokas 6 (11 atk. kam.), P.Jankūnas 5, T.Dimša 4, V.Kariniauskas 2 (5 per. kam.), S.Vene 1.

„Neptūnas“: M.Shakuras 9, D.Gailius 8 (7 atk. kam.).