NKL: dubleriai savaitgalį pergalių neiškovojo 0

Kauno „Žalgiris-2“ savaitgalį sužaidė dvejas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes. Kauniečiai penktadienį savų žiūrovų akivaizdoje susitiko su „Perlo-MRU“ krepšininkais, o šeštadienį išvykoje iššūkį metė Jonavos „Petrochemos“ komandai.

Laikinojoje sostinėje žalgiriečiai priėmė kol kas užtikrintai lygoje žygiuojančius Vilniaus „Perlas-MRU“ krepšininkus. Prasta pirma mačo pusė ir rungtynių pabaiga užkirto kelią Tomo Masiulio auklėtiniams įkąsti pirmenybių lyderiams – 73:82.

Mačo pradžioje sąlygas diktavo svečiai iš Vilniaus – 0:9. Nors pirmuosius kauniečių taškus prasiveržimu pelnė Paulius Valinskas, dvitaškius įmetė Nerijus Barauskas ir Laurynas Birutis, pirmąjį kėlinį įtikinamai laimėjo „Perlas-MRU“ – 6:32.

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu, kuris padėjo sumažinti atsilikimą: šešis taškus surinko N.Barauskas, tritaškį įskraidino Regimantas Miniotas – 19:37. Ketvirčio pabaigoje tritaškius realizavo Kristupas Žemaitis ir Vidas Ginevičius, tačiau pirmoje rungtynių pusėje dominavę vilniečiai toliau solidžiai pirmavo – 29:51. Lyg to būtų maža, kėliniui baigiantis susižeidė Martynas Echodas, aikštelę palikęs tik su komandos draugų pagalba.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris-2“ pradėjo tolimų šūvių serija. Po tritaškį pataikė V.Ginevičius ir N.Barauskas – 35:51. Šeimininkai apsukų nemažino bei po šešių Aleho Kojenetso taškų ir N.Barausko dvitaškio dar labiau priartėjo (43:53). Žalgiriečiai nesustojo: tolimą bombą pataikė V.Ginevičius, dvitaškį su pražanga pridėjo P.Valinskas – 49:53. Keturi P.Valinsko surinkti taškais kėlinio pabaigoje neleido dar kartą pernelyg atitrūkti varžovams – 53:62.

Lemiamo ketvirčio pradžioje V.Ginevičius realizavo dar vieną tolimą metimą, dvitaškiais pasižymėjo N.Barauskas ir A.Kojenetsas – 60:66. Vilniečiai pabandė pabėgti (64:78), tačiau iniciatyvos tuomet ėmėsi Martynas Varnas, kurio du tritaškiai atgaivino intrigą – 70:78. Iš toli pataikė ir R.Miniotas, bet mačą įtikinamai užbaigė „Perlo-MRU“ krepšininkai išsivežę pergalę iš Kauno – 73:82.

„Žalgiris-2“: N.Barauskas 15 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), V.Ginevičius 12 (4/5 trit., 3 per. kam.), P.Valinskas 11 (5/8 dvit.), A.Kojenetsas 10 (5/8 dvit.), M.Varnas 10 (4 rez. perd., 2 per. kam.), R.Miniotas 6, L.Birutis 4, K.Žemaitis 3, M.Sajus 2, M.Echodas 0, G.Masiulis 0.

„Perlas-MRU“: R.Pipiras 13 (5 atk. kam.), A.Kazlauskas 12 (4/6 trit.), R.Sugintas 11 (7 atk. kam.).

Šeštadienį jaunieji žalgiriečiai Jonavoje vertėsi be vieno iš lyderių M.Echodo. Leidę varžovams nusiimti 23 kamuolius puolime, mačo pabaigoje kauniečiai turėjo pripažinti „Petrochemos“ pranašumą – 65:69.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo Tomo Masiulio auklėtiniai: keturis taškus surinko M.Sajus, dvitaškius pridėjo M.Varnas, V.Ginevičius ir N.Barauskas – 10:5. Šeimininkai buvo išlyginę rezultatą (10:10), bet kauniečiai dar kartą spurtavo po penkių P.Valinsko taškų – 17:12. Likusį laiką „Petrochemos“ krepšininkai sužaidė kiek sėkmingiau, tačiau po pirmųjų dešimties minučių priekyje išliko svečiai – 19:16.

Antrajame kėlinyje nuo suolo pakilęs A.Kojenetsas pataikė du dvitaškius, o atotrūkį po jo perdavimo didino tritaškį įsmeigęs V.Ginevičius – 26:19. Iš toli taikliai metė R.Miniotas, bet varžovai perėmė iniciatyvą (29:26). Kėlinio pabaigoje tritaškį realizavo ir M.Varnas bei prieš antrąją rungtynių pusę „Žalgirio“ dubleriai įgijo trapią keturių taškų persvarą – 34:30.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę ryžtingiau nusiteikę žengė Jonavos krepšininkai, kurie ne tik panaikino deficitą, bet ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 34:41. Pirmuosius taškus antroje rungtynių dalyje, prabėgus keturioms minutėms, kauniečiams pelnė A.Kojenetsas, dėjimą atliko P.Valinskas, tačiau priekyje toliau buvo šeimininkai (38:46). „Žalgiris-2“ ilgai netrukus stabilizavo padėtį: tritaškį įskraidino Kristupas Žemaitis, devintuosius taškus pelnė P.Valinskas ir M.Varnas, tad prieš ketvirtąjį kėlinį komandas teskyrė du taškai – 47:49

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais „Petrochemos“ taškais (47:54), tačiau tuomet sekė du tolimi žalgiriečių metimai. Vieną realizavo M.Varnas, kitą pataikė V.Ginevičius – 53:54. V.Ginevičiaus bei P.Valinsko taškai neleido atitrūkti šeimininkams (57:58). Jaunųjų žalgiriečių varžovai svarbiu metu pataikė kelis metimus ir susikrovė šešių taškų persvarą – 57:63. Nieko nelaukęs deficitą per pusę mažino iš toli taikliai metęs P.Valinskas (60:63). Kauniečiai bandė gelbėtis, ir nors šeimininkai prametė paskutinius keturis baudų metimus, pergalę iškovojo Jonavos krepšininkai – 65:69.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 15, P.Valinskas 14 (5/8 dvit.), V.Ginevičius 12 (5 rez. perd., 3 per. kam.), A.Kojenetsas 6 (9 atk. kam.), R.Miniotas 5, N.Barauskas 4 (7 atk. kam., 2 per. kam.), M.Sajus 4 (6 atk. kam., 3 blk.), K.Žemaitis 3, L.Birutis 2, G.Masiulis 0.

„Petrochema“: T.Sebežiovas 15 (4/5 dvit., 7 atk. kam.), H.Vorotnikovas 9 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), T.Milinskas 9 (7 atk. kam.).