NKL: „Žalgiris-2“ Šakiuose išleido pergalę iš savo rankų 0

Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) savaitgalį buvo sužaisti dar du turai. Kauno „Žalgirio“ dublerių komanda patyrė dvi nesėkmes prieš turnyrinės lentelės kaimynus. Likus aštuonioms rungtynėms iki reguliariojo sezono pabaigos Tomo Masiulio auklėtiniai rikiuojasi vienuoliktoje vietoje.

Penktadienį žalgiriečiai Kaune priėmė svečius iš Palangos. Ketvirtajame kėlinyje spurtą surengę palangiškiai palaužė „Žalgiris-2“ ekipą ir privertė ją patirti trečią nesėkmę iš eilės – 65:80.

Nors pirmuosius rungtynių taškus dvitaškiu su pražanga pelnė Martynas Echodas, svečiai turėjo savo atsaką – 3:7. Dubleriams pavyko stabilizuoti padėti antroje ketvirčio dalyje, kuomet septynis taškus surinko Martynas Varnas bei pirmąjį kėlinį minimalia persvara laimėjo varžovai – 14:15.

Antrąjį kėlinį „Palangos“ ekipa pradėjo atkarpa (0:11) ir susikrovė dviženklį pranašumą – 14:26. Žalgiriečių tylą nutraukė dvitaškius pataikę Alehas Kojenetsas ir Regimantas Miniotas (18:31). Tritaškį įskraidino Kristupas Žemaitis, o dėjimu ketvirtį užbaigęs Martynas Sajus sumažino atsilikimą iki dvylikos – 25:37.

Trečiajame kėlinyje nesustabdomai rungtyniavęs M.Varnas surinko devynis taškus, o po R.Minioto dvitaškio deficitas aptirpo iki devynių – 38:47. Keturis taškus pelnė Paulius Valinskas, dėjimą su pražanga atliko M.Varnas – 45:50. Taiklios kauniečių baudos kėlinio pabaigoje neleido „Palangos“ krepšininkams dar kartą pabėgti bei prieš ketvirtąjį kėlinį ekipas skyrė aštuoni taškai – 49:57.

Lemiamame kėlinyje prabilo penkiais taškais pasižymėjęs Vidas Ginevičius – 54:63. Nors dvitaškį pataikė R.Miniotas, puikiai sužaidę palangiškiai galutiniai atitrūko (56:76). Mačo pabaigoje T.Masiulis leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams: du taškus pelnė Gytis Masiulis, keturis surinko – Arnoldas Kulboka, bet rungtynes įtikinamai laimėjo varžovai iš Palangos – 65:80.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 19 (4/6 dvit.), R.Miniotas 11 (4/5 dvit., 9 atk. kam.), M.Echodas 7 (6 atk.kam., 2 blk.), V.Ginevičius 5, N.Barauskas 4 (5 atk. kam.), P.Valinskas 4, A.Kulboka 4, M.Sajus 4, K.Žemaitis 3 (5 rez. perd.), A.Kojenetsas 2, G.Masiulis 2, L.Birutis 0.

„Palanga“: A.Suttonas 20 (5/8 dvit., 3/4 trit.), E.Kubilius 16 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per.kam.), A.Drungilas 13 (8 atk. kam., 2 per. kam.), S.Kymantas 13 (9 atk. kam.).

Šeštadienį kauniečiai turėjo puikią galimybę nutraukti nesėkmių seriją, tačiau prastai atakavę nuo baudų metimų linijos (8/20 metimų) mačo pabaigoje palūžo ir turėjo pripažinti Šakių „Zanavyko“ pranašumą – 64:67.

Susitikimo pradžia sėkmingiau klostėsi žalgiriečiams, kurie po keturių M.Echodo taškų mačą pradėjo atkarpa – 6:0. Dubleriai puikiai išnaudojo pranašumą po krepšiu: M.Echodas dėjimu drebino krepšį, du taškus pridėjo M.Sajus (10:3). Tuomet sekė nerezultatyvi kauniečių atkarpa, kurią nutraukė P.Valinsko ir A.Kojenetso taškai, išsaugoję trapų pranašumą savo komandai – 15:13.

Solidų žaidimą demonstravo keturis taškus prasiveržimais surinkęs P.Valinskas, pasižymėjo M.Varnas – 23:18. Kėlinio pabaigoje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o „Žalgirio“ rezervinei komandai persvarą prieš antrąją rungtynių pusę išlaikė dėjimu kėlinį užbaigęs R.Miniotas – 30:29.

Trečiojo kėlinio pradžioje dubleriams pavyko įgyti kiek saugesnį pranašumą: du dvitaškius realizavo M.Sajus, iš vidutinio nuotolio taikliai metė M.Varnas – 36:29. Nors įspūdingą dėjimą po M.Varno užmesto kamuolio atliko M.Echodas, priekyje jau buvo šakiečiai (38:39). Tiesa, žalgiriečiams pavyko kėliniui baigiantis truktelti į priekį po taiklaus V.Ginevičiaus tolimo šūvio bei rezultatyvių N.Barausko ir A.Kojenetso išpuolių – 45:39.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo A.Kojenetso 2 taškais, bet šeimininkai surengę spurtą panaikino atotrūkį iki minimumo – 47:46. Po atkovoto kamuolio puolime dvitaškį su pražanga pataikė L.Birutis, šaltakraujiškai iš dviejų taškų zonos atakavo V.Ginevičius (53:51). Tritaškį įskraidino M.Varnas, baudas pataikė M.Echodas, tačiau „Zanavykas“ atsakė aštuoniais taškais ir persvėrė rezultatą – 59:61. Susitikimo pabaigoje vyko tikra drama. Šakiškiai sėkmingai užbaiginėjo atakas, bet žalgiriečiai tai darė dar rezultatyviau: po svarbių M.Varno ir V.Ginevičiaus tolimų bombų – 64:63. Dubleriai turėjo puikią progą įtvirtinti pranašumą, bet metė netaikliai, o Šakių ekipa, užtikrintai sužaidusi rungtynių pabaigą, palaužė T.Masiulio auklėtinius – 64:67.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 12 (6 atk. kam.), M.Echodas 12 (4/6 dvit., 8 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), M.Sajus 10 (10 atk. kam.), V.Ginevičius 8 (2/2 trit.), A.Kojenetsas 7 (2 per. kam.), P.Valinskas 6 (3/3 dvit.), N.Barauskas 4 (5 atk. kam.), L.Birutis 3, R.Miniotas 2, A.Kulboka 0, K.Žematiis 0 (3 per. kam.), G.Masiulis 0.

„Zanavykas“: Š.Vingelis 25 (8/12 dvit., 2 per. kam.), M.Užupis 8 (6 atk. kam.), T.Tamošiūnas 8.