LKL: žalgiriečiai palaužė iššūkį metusią Pasvalio komandą (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmadienį turėjo vargo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) dvikovoje, tačiau iš „Žalgirio“ arenos svečiams pergalės išsivežti neleido. Žalgiriečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą 82:78 (17:16, 21:21, 19:23, 25:18). Tai buvo dvyliktoji „Žalgirio“ pergalė per 13 LKL rungtynių, leidusi komandai ir toliau likti pirmoje turnyro lentelės vietoje.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo be nesunkiai dar praėjusiame mače susižeidusio Jameso Andersono. Mesdamas taikliai iš toli susitikimo taškų sąskaitą atidarė Artūras Milaknis, metimą kabliu pridėjo Robertas Javtokas, bet pirmavo svečiai – 5:6. Iš vidutinio nuotolio pataikė Lukas Lekavičius, o keturis taškus surinkęs Siimas-Sanderis Vene išvedė Lietuvos čempionus į priekį (11:9). R.Javtoko užtvara pasinaudojęs L.Lekavičius prasiveržė arčiau krepšio, puikiai kamuolį R.Javtokui įkišo Vaidas Kariniauskas – 15:13. „Žalgiriui“ pranašumą išsaugojo nuo suolo pakilę krepšininkai: prasiveržimu pasižymėjo Tomas Dimša, gynyboje sėkmingai darbavosi varžovo metimus „pūtę“ Artūras Gudaitis ir V.Kariniauskas bei po pirmojo kėlinio kauniečiai turėjo minimalų pranašumą – 17:16.

Antrasis kėlinys prasidėjo sėkmingu T.Dimšos reidu, tačiau Pasvalio krepšininkai atsakė septyniais taškais ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 19:23. Po jos dėjimą atliko iš E.Ulanovo perdavimo sulaukęs A.Gudaitis, įspūdingu bloku pasižymėjo T.Dimša, o keturis taškus pelnęs komandos kapitonas Paulius Jankūnas mažino atsilikimą iki minimumo (25:26). Gerą atkarpą sužaidęs R.Javtoko ir A.Milaknio tandemas leido „Žalgiriui“ įgyti keturių taškų persvarą. Gražiai R.Javtokui asistavo A.Milaknis, po aukštaūgio užtvaros tritaškį įskraidino A.Milaknis, o svečių trenerį minutės pertraukėlės privertė prašyti dar du R.Javtoko taškai – 32:28. „Pieno žvaigždės“ nesutriko ir sugebėjo persverti rezultatą (32:33). Kauniečiai kiek geriau užbaigė kėlinį bei keturių L.Lekavičiaus taškų dėka prieš antrąją rungtynių pusę turėjo vieno taško atsargą – 38:37.

Nepaisydamas varžovų gynybos dešimtąjį tašką taikliu metimu iš po krepšio pelnė R.Javtokas, bet du tolimi svečių šūviai leido jiems išsiveržti į priekį – 40:43. „Žalgiris“ toliau nesugebėjo pasižymėti, tuo tarpu pasvaliečiai susikrovė rekordinį pranašumą (40:49). Po G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės keturis taškus surinko Darius Songaila, ryžtingai sužaidė E.Ulanovas – 46:50. Krepšio link prasiveržęs V.Kariniauskas pridėjo du lengvus taškus, baudų metimus realizavo D.Songaila – 50:54. T.Dimša buvo sumažinęs atsilikimą iki dviejų, tačiau greitus taškus rinko varžovai (52:58). Penki V.Kariniausko taškai neleiido „Pieno žvaigždžių“ ekipai pavojingai atitrūkti, tad prieš ketvirtąjį ketvirtį žalgiriečiai turėjo trijų taškų deficitą – 57:60.

Lemiamą kėlinį kauniečiai pradėjo pozityviai: dvitaškį su pražanga pataikė P.Jankūnas, po puikaus A.Milaknio perdavimo dėjimu pasižymėjo A.Gudaitis – 62:60. Čia pat sekė svečių atkarpa leidusi jiems įgyti penkių taškų pranašumą (62:67). Ją dvitaškiu nutraukė A.Milaknis, o atsilikimą iki minimumo mažino L.Lekavičius – 66:67. Dvyliktąjį tašką pelnęs L.Lekavičius tapo rezultatyviausiu „Žalgirio“ krepšininku, metimą iš vidutinio nuotolio atliko komandos kapitonas – 70:72. Tris baudų metumus realizavęs P.Jankūnas po ilgos pertraukos sugrąžino pranašumą Lietuvos čempionams – 73:72. Prasiveržimą atliko A.Milaknis, baudas pridėjo E.Ulanovas bei žalgiriečiai susikrovė apčiuopiamesnę persvarą (77:73). Tiesa, greitai ją iki vieno taško panaikino Aidas Viskontas (77:76). Svarbų metimą atakos laikui baigiantis pataikė E.Ulanovas, svečiai neatleistinai klydo, baudas sumetė E.Ulanovas – 81:76. Prie baudų metimo linijos stojęs P.Jankūnas vienu taikliu baudos metimu įtvirtino Kauno komandos dvyliktąją pergalę LKL pirmenybėse – 82:78.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 13 (8 atk. kam., 2 per. kam.), L.Lekavičius 12, A.Milaknis 12, R.Javtokas 10 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 7 (2 blk.), D.Songaila 6, T.Dimša 6, S.Vene 4, A.Gudaitis 4 (3 blk.), V.Lipkevičius 0.

„Pieno žvaigždės“: A.Viskontas 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.), L.Kisielius 13 , E.Kairys 13 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), G.Sirutavičius 11 (3/3 trit.).