P.Jankūno ir R.Javtoko vedami žalgiriečiai laimėjo Utenoje 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai identišku rezultatu revanšavosi už vienintelį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Žalgiriečiai Utenoje panaikino 20 taškų deficitą ir po Pauliaus Jankūno dvitaškio išplėšė pergalę prieš „Juventus“ 76:75 (14:31, 23:10, 19:16, 20:18). Rugsėjo pabaigoje kauniečiai savo arenoje uteniškiams buvo nusileidę 75:76.

Mačo pradžioje puikiai kamuolius komandos draugams skirstė Vaidas Kariniauskas: po jo perdavimų tritaškį realizavo Vytenis Lipkevičius, dėjimu krepšio tvirtumą tikrino Artūras Gudaitis – 5:5. Laisvas paliktas Darius Songaila šaltakraujiškai metė iš vidutinio nuotolio, tačiau priekyje buvo rezultatyviai žaidę „Juventus“ krepšininkai (7:18). Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė nuo suolo pakilęs ir komandos draugo metimą taisęs Robertas Javtokas, baudos metimą pridėjo D.Songaila – 10:18. Taškus rinko aukštaūgiai D.Songaila ir R.Javtokas, bet energingai susitikimą pradėję varžovai įtikinamai laimėjo pirmąjį ketvirtį – 14:31.

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo Artūras Milaknis, tačiau dviem tolimais šūviais atsakė Nikita Barinovas – 17:37. Baudų metimais atsilikimą mažino P.Jankūnas ir V.Kariniauskas (23:37). Lietuvos čempionai atsigavo po „šalto dušo“: iš krašto tritaškį įskraidino A.Milaknis, po jo užmesto kamuolio galingą dėjimą atliko R.Javtokas, o baudas realizavo Jamesas Andersonas – 30:39. Dar vieną tolimą bombą pataikė A.Milaknis, tuo tarpu šeimininkai pasižymėjo po ilgos keturių minučių pertraukos (33:41). Tarsi vidurio puolėjas nugara arčiau krepšio prasibrovė V.Kariniauskas, atsilikimą perėmęs kamuolį gražiu dėjimu tirpdė J.Andersonas – 37:41. Per likusią minutę komandoms taškų pelnyti nepavyko, tad po pirmųjų dviejų kėlinių trapią keturių taškų persvarą išsaugojo Utenos krepšininkai – 37:41.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo kiek netradiciškai, kadangi per didžiąją pertrauką techninę pražangą užsidirbo teisėjams priekaištus reiškęs Gintaras Krapikas. Tiesa, baudos metimas tikslo nepasiekė, o svečiai dar labiau priartėjo po taiklaus J.Andersono metimo bei dviejų R.Javtoko taškų iš po krepšio – 42:43. Iniciatyvos ėmęsis J.Andersonas realizavo sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio, pridėjo prasiveržimą krepšio link ir „Žalgiris“ po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 46:45. Šeštąjį tašką rinko V.Kariniauskas, iš varžovų gynybos gniaužtų nesunkiai išsilaisvino D.Songaila (50:47). Užmynęs tritaškio liniją metimą su sirena pataikė Lukas Lekavičius – 52:52. Aikštėje emocijos pasiekė aukščiausią lygį, kuomet „Juventus“ žaidėjas Valdas Dabkus užsidirbo dvi technines pražangas ir visam laikui sėdo ant suolo. Du taškus su pražanga pelnė A.Gudaitis, bet prieš ketvirtąjį kėlinį vis dar priekyje išliko šeimininkai – 56:57.

Lemiamą kėlinį tritaškiu atidarė L.Lekavičius, baudomis rezultatą lygino R.Javtokas – 61:61. Ūgio pranašumu pasinaudojęs R.Javtokas įmušė kamuolį į krepšį, baudas realizavo L.Lekavičius bei įpusėjus kėliniui švieslentė vis rodė lygų rezultatą (65:65). Netikslų metimą taisė komandos kapitonas P.Jankūnas, svarbiu metu iš toli taikliai atakavo V.Lipkevičius, o minutės pertraukėlės šeimininkų trenerių štabas buvo priverstas prašyti po J.Andersono dvyliktojo taško – 72:69. Toliau baudos aikštelėje karaliavo R.Javtokas, ne tik atsikovojęs kamuolį puolime, bet ir įmetęs du taškus su pražanga (74:71). Susitikimo pabaigoje vyko tikra drama: varžovų gynyboje užstrigo pranašumą įtvirtinti galėjęs J.Andersonas, o dvi baudas realizavęs „Juventus“ įžaidėjas R.Broadusas išvedė šeimininkus į priekį (74:75). Lietuvos čempionai savo dispozicijoje turėjo devynias sekundes, per jas net du kartus kauniečiai metė netaikliai, kol galiausiai trečiu bandymu taškus pelnė P.Jankūnas – 76:75. Uteniškiams dar liko laiko, tačiau jie suklydo, ir po neįtikinėto grožio kovos pergalių seriją LKL pirmenybėse pratęsė žalgiriečiai – 76:75.

„Žalgiris“: R.Javtokas 14 (5/6 dvit., 10 atk. kam., 4 blk.), J.Andersonas 12 (2 per. kam.), P.Jankūnas 8 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 7, D.Songaila 7, V.Lipkevičius 7 (2/2 trit.), V.Kariniauskas 6, A.Gudaitis 5 (7 atk. kam.), T.Dimša 0, E.Ulanovas 0.

„Juventus“: R.Broadusas 25, S.Kulvietis 12, E.Stanionis 10.