LKL: 2014-uosius „Žalgiris“ baigė triuškinančia pergale Mažeikiuose 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai užbaigė pasirodymą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) 2014-ais metais. Antradienį žalgiriečiai išvykoje sutriuškino Mažeikių „Mažeikių“ ekipą 95:47 (29:14, 25:11, 21:7, 20:15). Tai buvo penkioliktoji kauniečių pergalė iš eilės ir 16 per 17 LKL rungtynių.

Rungtynes atidarė tikslaus ir gražaus perdavimo iš Willo Cherry sulaukęs Darius Songaila, kiek vėliau pats amerikietis gavo kamuolį iš Artūro Milaknio bei pelnė lengvus taškus iš po krepšio – 4:2. Robertas Javtokas kartojo netaiklų savo metimą, bet priekyje buvo energingai susitikimą pradėję šeimininkai (6:8). Rezultatą D.Songaila lygino baudomis, o kauniečius į priekį išvedė A.Milaknio tritaškis iš krašto, kuomet jį atsilaisvinusį pastebėjo W.Cherry – 11:8. „Žalgiris“ toliau didino atotrūkį: nesustabdomu prasiveržimu pasižymėjo W.Cherry, o Edgaras Ulanovas ir A.Milaknis smeigė po tritaškį – 19:8. Po trečiojo W.Cherry rezultatyvaus perdavimo A.Milaknis įskraidino dar vieną trijų taškų vertės metimą, snaiperiškus sugebėjimus pademonstravo Vytenis Lipkevičius (25:10). Kėlinio pabaigoje baudų metimus realizavo A.Milaknis ir V.Lipkevičius bei žalgiriečiai po pirmųjų dešimties minučių turėjo solidžią persvarą – 29:14.

Kauniečiai antrojo kėlinio pradžioje demonstravo puikią gynybą ir po Luko Lekavičiaus tolimo šūvio bei Artūro Gudaičio dviejų taškų įgijo rekordinį pranašumą – 34:14. A.Milaknis tęsė tolimų metimų seriją, sėkmingai nugara sužaidė Edgaras Ulanovas – 39:18. L.Lekavičius tarsi peiliu per sviestą pranėrė krepšio link, dvitaškį pridėjo D.Songaila (43:20). Du taškus su pražanga pelnė aikštėje pasirodęs Vaidas Kariniauskas, kabliu įmetė R.Javtokas – 48:21. Prieš didžiąją pertrauką LKL lyderiai dar labiau padidino atotrūkį: po puikių R.Javtoko perdavimų taškus rinko D.Songaila ir V.Kariniauskas, o kėlinį dvitaškiu užbaigė pats „Žalgirio“ aukštaūgis – 54:25.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai puikiai dalinosi kamuoliu ir atakas užbaigė tolimais šūviais. Vieną tritaškį realizavo L.Lekavičius, kitą įskraidino A.Milaknis – 60:25. Dešimtąjį tašką rinko D.Songaila, o A.Milaknį visiškai laisvą prie trijų taškų linijos krašte pastebėjo V.Kariniauskas (65:26). Niekieno netrukdomas iš toli pataikė ir komandos kapitonas Paulius Jankūnas, nuo komandos draugų neatsiliko ir varžovus tritaškiu baudė V.Lipkevičius – 71:28. Du taškus iš po krepšio pelnė A.Gudaitis, prasiveržimą atliko P.Jankūnas bei prieš ketvirtąjį ketvirtį „Žalgiris“ pirmavo 43 taškų skirtumu – 75:32.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio pradžios į aikštę žengė iki tol pasižymėti negavęs Donatas Tarolis. Nesustabdomai rungtyniavo A.Gudaitis: aukštaūgis surinko šešis taškus, kitoje aikštės pusėje „pūtė“ net du varžovų metimus, dvitaškį pridėjo D.Tarolis (83:40). Ketvirčiui net neįpusėjus aikštėje pasirodė šiose rungtynėse dar nežaidęs Siimas-Sanderis Vene, būtent po pastarojo tikslaus perdavimo tritaškį realizavo ir penktąjį tašką pelnė D.Tarolis – 86:43. Ketvirčio pabaigoje taškus rinko ir S.Vene, tapęs dvyliktuoju „Žalgirio“ krepšininku pelniusiu taškus. Po įspūdingo dėjimo su pražanga, netrukus estas pataikė ir dvitaškį (92:47). Ketvirtajį bloką atliko ir septintąjį tašką pelnė V.Kariniauskas, baudos metimą įmetė A.Gudaitis ir Lietuvos čempionai 2014-uosius LKL čempionate užbaigė įspūdinga pergale rezultatu 95:47.

„Žalgiris“:A.Milaknis 20 (6/10 trit., 3 per. kam.), A.Gudaitis 11 (4 blk., 3 per. kam.), D.Songaila 10 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 9, V.Lipkevičius 8 (3 per. kam.), V.Kariniauskas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blk.), R.Javtokas 6 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), S.Vene 5, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Tarolis 5, E.Ulanovas 5, W.Cherry 4.

„Mažeikiai“: A.Gydra 12, R.Danys 12, D.Tarvydas 9 (2 per. kam.).