NKL: dubleriai pergale Šilutėje užbaigė antrąjį ratą ir kovas tęs antrajame pogrupyje 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai po didžiųjų metų švenčių sužaidė paskutiniąsias Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmojo etapo rungtynes. Jose kauniečiai namie susitiko su Joniškio „Delikateso“ krepšininkais bei išvykoje metė iššūkį „Šilutės“ komandai. Po šių mačų paaiškėjo, jog žalgiriečiai po dviejų ratų liko dešimtoje vietoje bei tolimesniame etape žais silpnesniųjų pogrupyje.

Penktadienį „Žalgiris-2“ savų žiūrovų akivaizdoje priėmė svečius iš Joniškio. Sunkiai rungtynes pradėję kauniečiai vėliau perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, tačiau mačo pabaiga sėkmingiau susiklostė varžovams – 70:75.

Nors pirmuosius susitikimo taškus dvitaškiu pelnė Martynas Echodas, svečiai į tai atsakė surinkdami keturiolika taškų be atsako ir susikrovė solidų pranašumą – 2:14. Kauniečių tylą nutraukė Regimanto Minioto dėjimas, du taškus pridėjo Martynas Varnas (6:19). Antroje kėlinio pusėje žalgiriečiai atrado savąjį žaidimą puolime ir švelnino atsilikimą: tritaškį įskraidino Vidas Ginevičius, pirmuosius taškus rinko Laurynas Birutis ir Nerijus Barauskas, tad po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė septyni taškai – 16:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje tolimus šūvius realizavo M.Varnas ir Kristupas Žemaitis, bet rezultatyviai žaidę joniškiečiai priartėti dubleriams neleido – 24:33.Toliašaudė artilerija toliau tirpdė atsilikimą, kol galų gale po R.Minioto tritaškio rezultatas tapo lygus – 35:35.Paskutinius penkis taškus Tomo Masiulio auklėtiniai surinko baudomis bei prieš antrąją rungtynių dalį jau turėjo dviejų taškų atsargą – 40:38.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai toliau varė varžovus į neviltį tolimomis bombomis: tritaškius įsmeigę M.Varnas ir V.Ginevičius šeimininkams leido įgyti rekordinį pranašumą – 51:43. Ketvirčio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Paulius Valinskas, kurio šeši taškai išlaikė persvarą dublerių pusėje – 59:55.

Lemiamame rungtynių ketvirtyje žalgiriečiai pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję „Delikateso“ krepšininkai persvėrė rezultatą – 59:63. Dviem taškais pasižymėjo M.Varnas, bet svečiai likus trims minutėms tvirtai pirmavo (61:71). Šeimininkai rankų nenuleido: tritaškiu varžovus baudė N.Barauskas, po perimto kamuolio dėjimu krepšį drebino M.Varnas – 66:71. Tolimu šūviu intrigą atkūrė K.Žemaitis, privertęs minutės pertraukėlės prašyti Joniškio ekipos vyr. trenerį (69:73). Po jos Martynas Sajus išrašė bloką rezultatyviausiam rungtynių žaidėjui Žilvinui Petraičiui, tačiau kitoje aikštės pusėje M.Varnas realizavo tik vieną baudos metimą (70:73). „Žalgiris-2“ bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, ir nors, ji iš dalies suveikė, patys šeimininkai prametė keletą metimų iš toli, kurie leido be naujos intrigos mačą laimėti varžovams – 70:75.

„Žalgiris-2“: M.Varnas 15 (4/6 dvit.), V.Ginevičius 12 (3/7 trit., 2 per. kam.), K.Žemaitis 9, P.Valinskas 8, R.Miniotas 7 (6 atk. kam.), N.Barauskas 6 (5 atk. kam.), M.Echodas 6 (10 atk. kam.), L.Birutis 5 (6 atk. kam.), M.Sajus (5 rez. perd.), A.Kojenetsas 0.

„Delikatesas“: Ž.Petraitis 30 (9/11 dvit., 2 per. kam.), Š.Kulevičius 21 (8/14 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.), M.Kadzevičius 8 (3 per. kam.).

Kitą dieną T.Masiulio auklėtiniai vyko į Šilutę. Antroje rungtynių dalyje dominavę žalgiriečiai palaužė šeimininkus bei iškovojo dvyliktąją pergalę NKL pirmenybėse – 84:74.

Pirmosiomis minutėmis aikštelėje vyko atkakli ir nuožmi kova, o dublerius į priekį vedė tritaškius pataikę P.Valinskas ir N.Barauskas – 9:9. Kamuolį puolime nusiėmęs taškus pelnė M.Sajus, tolimą metimą įskraidino K.Žemaitis bei kauniečiai išsiveržė į priekį – 14:13. Ilgai pirmauti svečiams nebuvo leista, ir užtikrintai ketvirtį užbaigę varžovai įgijo apčiuopiamą pranašumą – 19:14.

Antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjo M.Varnas, dėjimą atliko L.Birutis, tačiau „Šilutė“ jau buvo pavojingai atitrūkusi – 30:18. „Žalgiris-2“ komandos padėtį taisyti ėmėsi labiausiai patyrę krepšininkai V.Ginevičius ir A.Kojenetsas, kurių dėka skirtumas nedidėjo (24:33). Nors tritaškį realizavo M.Varnas, bet septyni šeimininkų taškai be atsako didino deficitą iki naujų aukštumų – 27:43. Žalgiriečiams prieš didžiąją pertrauką pavyko sumažinti atsilikimą, kuomet iš toli pataikė R.Miniotas, o tris taškus surinko dvitaškį ir baudos metimą realizavęs K.Žemaitis – 33:43.

Sėkmingą žaidimą dubleriai tęsė trečiajame kėlinyje: tolimus šūvius smeigė N.Barauskas ir K.Žemaitis, dvitaškį su pražanga pridėjo M.Sajus bei deficitas ištirpo iki trijų – 42:45. Šeimininkai pabandė dar kartą nutolti (42:49), bet tritaškiais varžovus vėl baudė R.Miniotas ir V.Ginevičius, o kauniečiai po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą – 50:49. Kėlinio pabaigoje penkis taškus surinko M.Varnas, baudas šaltakraujiškai metė V.Ginevičius, ir prieš lemiamą ketvirtį, „Žalgiris-2“ susikrovė keturių taškų atsargą – 61:57.

Aukštaūgių vedini svečiai tvirtai žygiavo pergalės link: keturis taškus surinko ilgai tylėjęs M.Echodas, taškais savo kraitį pildė M.Sajus ir R.Miniotas – 69:64. Tiesa, šilutiškiai ramiai dubleriams jaustis neleido greitai lygindami rezultatą (69:69). Tuomet sekė trys įspūdingi kauniečių epizodai: iš toli taikliai metė V.Ginevičius, o krepšį net dviem dėjimais paeiliui drebino M.Echodas – 76:69. Per likusį laiką T.Masiulio auklėtiniai taikliai metė baudas ir jomis įtvirtino pergalę – 84:74.

„Žalgiris-2“: V.Ginevičius 13 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Žemaitis 13, R.Miniotas 11 (3/3 trit., 8 atk. kam.), M.Varnas 11 (6 atk. kam.), M.Echodas 9 (7 atk. kam.), L.Birutis 7, M.Sajus 7, P.Valinskas 5, N.Barauskas 3, A.Kojenetsas 3.

„Šilutė“: E.Šaulys 18 (5/9 dvit.), K.Jonuška 12 (2 per. kam.), E.Sosnovskis 12 (10 atk. kam., 2 per. kam.), D.Pukis 11 (5 atk. kam.), D.Matutis 11.