Eurolygos jaunimo turnyrą Kaune žalgiriečiai pradėjo įspūdinga pergale 0

Šiandien „Žalgirio“ arenoje startavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyras. Pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda neturėjo vargo ir sutriuškino Prahos „USK Future Stars“ ekipą 89:47 (30:15, 23:13, 15:15, 21:4).

Turnyrą atidarė kita A grupės dvikova, kurioje Paryžiaus INSEP komanda nugalėjo Miuncheno „Bayern“ jaunimą 71:51. Vokiečių ekipą treniruoja buvęs „Žalgirio“ treneris serbas Oliveris Kostičius. Būtent su „Bayern“ žalgiriečiai šiandien žais antrąsias dienos rungtynes, kurių pradžia 20.45 val. Prieš tai, 20.00 val., įvyks oficialus turnyro atidarymas.

„Žalgirio“ aštuoniolikmečių komanda rungtynių su čekais pradžioje varžovus pasiuntė į gilų nokdauną puikiai išnaudodama Martyno Echodo ir Lauryno Biručio jėgą po krepšiu – 11:0. „USK Future Stars“ atsakė keturiais taškais, bet kauniečių pranašumą toliau didino nesustabdomai žaidę M.Echodas ir Arnoldas Kulboka (20:6). Vaizdas aikštėje nesikeitė ir ketvirčiui įgavus pagreitį, žalgiriečiai taškus rinko baudos aikštelėje, tolimą metimą pridėjo Justas Klimavičius bei pirmąsias dešimt minučių Tomo Masiulio auklėtiniai laimėjo dvigubai – 30:15.

Antrojo kėlinio pradžia vyko pagal kitokį scenarijų: aukštaūgių bandymai pelnyti taškus baigdavosi netaikliais metimais, o tuo pasinaudoję čekai pastebimai sumažino atsilikimą – 30:21. Tiesa, ilgai netrukus jaunieji „Žalgirio“ krepšininkai vėl perėmė iniciatyvą bei po Martyno Varno ir M.Echodo dėjimų ekipas skyrė septyniolika taškų – 38:21. Puikiai rungtyniavo rezultatyviausias kauniečių žaidėjas A.Kulboka, aikštelėn žengęs iškart pasižymėjo Mykolas Dieninis, ir pirmąją rungtynių pusę „Žalgiris“ užbaigė turėdamas rekordinį pranašumą – 53:28.

Po didžiosios pertraukos komandoms sunkiai sekėsi surasti spragų varžovų gynyboje, kol galų gale iš vidutinio nuotolio pataikė Laurynas Beliauskas – 56:28. Dėjimais žiūrovus džiugino M.Varnas ir M.Echodas (62:32). Kauno ekipoje savo taškų sąskaitas atidarė paskutinieji žaidėjai Tadas Kararinas ir Gytis Masiulis, o po lygaus ketvirčio žalgiriečiai tvirtai žygiavo pirmosios pergalės link – 68:43.

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai žiūrovus malonino efektingu žaidimu: po Eimanto Stankevičiaus užmesto kamuolio dėjimu ataką užbaigė M.Echodas, netrukus perėmęs kamuolį aukštaūgis dar kartą tikrino lankų stiprumą, o po krepšiu karaliavo taškus rinkęs Laurynas Birutis – 82:47. Per likusias šešias minutes „Žalgiris“ įspūdingai gynė savo krepšį bei, šiame kėlinyje bendraamžiams iš Čekijos leidę pelnyti viso labo 4 taškus, turnyre startavo įspūdinga pergale – 89:47.

„Žalgiris“: M.Echodas 21 (9/13 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam.), A.Kulboka 17 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Birutis 13 (5/7 dvit., 13 atk. kam.), L.Beliauskas 8 (5 rez. perd.), M.Varnas 7 (5 atk. kam.), J.Klimavičius 5, A.Žilinskas 4, T.Kararinas 4, M.Andriuškevičius 3, E.Stankevičius 3, M.Dieninis 2 (5 atk. kam.), G.Masiulis 2 (2 per. kam.).

„USK Future Stars“: K.Chaloupka 15 (7 atk. kam.), O.Sehnalas 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.), D.Zikla 6.

EUROLYGOS JAUNIMO ATRANKOS TURNYRO KAUNE TVARKARAŠTIS

(ŽALGIRIO ARENA, Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas)