Jaunieji žalgiriečiai įveikė „Bayern“ ir kausis dėl patekimo į finalą (VIDEO) 0

„Žalgirio“ arenoje vykstančiame Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai šventė antrąją pergalę. Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai įveikė Miuncheno „Bayern“ komandą 99:64 (25:19, 18:18, 32:11, 24:16).

Dėl pirmosios vietos A grupėje kauniečiai šeštadienį kovos su taip pat dvi pergales savo sąskaitoje turinčia Paryžiaus INSEP ekipa. Šio mačo pradžia – 16.00 val. Laimėjusi ekipa iškovos teisę žaisti Kauno turnyro finale, kuriame bus grumiamasi dėl vienintelio kelialapio į Eurolygos finalo ketverto varžybas.

Rungtynėse su „Bayern“ pirmosios šešios sėkmingos kauniečių atakos baigėsi metimais po rezultatyvių perdavimų. Laurynas Beliauskas dukart dėjimams išvedė Martyną Echodą bei pats su Martynu Varnu smeigė po tritaškį (14:10). Po Justo Klimavičiaus penkių taškų iš eilės „Žalgiris“ pirmavo 23:15, o po pirmojo kėlinio buvo priekyje 25:19.

Per pirmąsias 5 antrojo kėlinio minutes taškus šeimininkams rinko tik M.Echodas, pataikęs du metimus iš vidutinio nuotolio ir dar kartą įdėjęs į krepšį (31:27). Tada galiausiai taikliai iš toli atakavo L.Beliauskas ir jo septintąjį rezultatyvų perdavimą tritaškiu pavertęs Mykolas Dieninis – 37:31. Prieš didžiąją pertrauką po dvi baudas sumetė M.Echodas, M.Varnas ir Laurynas Birutis – 43:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dublerių duetas M.Varnas ir M.Echodas nulėmė rungtynių baigtį. Per 5 minutes jie surinko visus 19 kauniečių taškų, o varžovams leido įmesti tik keturis – 62:41. Už poros minučių M.Echodas dėjimu pelnė 26-ąjį tašką, jo pavyzdžiu sekė ir M.Varnas, taip pat drebinęs vokiečių krepšį (68:46). Po 30 minučių žaidimo „Žalgiris pirmavo 75:48.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Tarp Gyčio Masiulio ir L.Beliausko tritaškių metimų įsipaišė du L.Biručio dėjimai ir jo 8 taškai. L.Beliauskas atliko devintąjį rezultatyvų perdavimą, po kurio pasižymėjo Augustas Žilinskas, o mačą uždarė M.Varno dvidešimtasis taškas – 99:64.

„Žalgiris“: M.Echodas 26 (10/14 dvit., 9 atk. kam., 2 blk.), M. Varnas 20, L. Beliauskas 16 (4/4 trit., 9 rez. perd., 3 per. kam.), L.Birutis 14 (6/8 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd.), J.Klimavičius 7, M.Dieninis 5, A.Žilinskas 4 (6 atk. kam.), G.Masiulis 3, M.Andriuškevičius 2, E.Stankevičius 2, A.Kulboka 0, T.Kararinas 0.

„Bayern“: K.Jallowas 12 (6/10 dvit., 3 per. kam.), L.Burkardtas 12 (4/4 dvit., 3 per. kam.), B.Ivančičius 11 (5/5 dvit.).