„Žalgiris“ trečią kartą sezone sutriuškino „Mažeikius“ (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai susitvarkė su „Mažeikių“ ekipa 76:52 (22:18, 10:5, 21:18, 23:11). Tai buvo 22-oji žalgiriečių pergalė per 23 LKL rungtynes, o mažeikiškiai patyrė 25-ąjį pralaimėjimą iš eilės.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Jau rungtynių pradžioje „Žalgiris“ patvirtino favoritų statusą: pirmuosius taškus po Edgaro Ulanovo perdavimo pelnė Artūras Gudaitis, netrukus pats E.Ulanovas pataikė metimą su pražanga, dvitaškį pridėjo Paulius Jankūnas, o prasiveržimą atliko Tomas Dimša – 9:2. Netrukus nesunkiai krepšio link nėrė Willas Cherry ir T.Dimša, taiklia bauda atotrūkį iki septynių didino A.Gudaitis (14:7). Puikiai rungtyniavęs T.Dimša prasiveržimu rinko šeštąjį tašką, Siimas-Sanderis Vene taisė netaiklų komandos draugo metimą – 18:10. Nesulaukęs pasipriešinimo T.Dimša nudžiugino žiūrovus dėjimu, dar du taškus pelnė S.Vene bei po pirmojo ketvirčio priekyje buvo žalgiriečiai – 22:18.

Antrajame kėlinyje šeimininkai susidūrė su kur kas agresyvesne varžovų gynyba ir tuščiomis kauniečių atakomis pasinaudoję „Mažeikiai“ mažino atsilikimą – 22:21. Keturių minučių Lietuvos čempionų tylą reidu krepšio link nutraukė Lukas Lekavičius, antrą bloką į savo statistikos protokolą įsirašė Darius Songaila (24:21). Po perimto kamuolio gražiai tarpusavyje sužaidė perdavimą atlikęs Vytenis Lipkevičius ir du taškus iš po krepšio pelnęs L.Lekavičius, sėkmingą seriją savo žaidime tęsė dešimtąjį tašką rinkęs T.Dimša – 28:23. Blokais svečius baudė P.Jankūnas ir A.Gudaitis, pastarasis netrukus sulaukė gražaus W.Cherry perdavimo ir krovė kamuolį iš viršaus (30:23). „Mažeikių“ taškų badas tęsėsi net penkias minutes, o pirmąją rungtynių pusę užbaigė dar vienas drąsus T.Dimšos prasiveržimas – 32:23.

Trečiojo ketvirčio pradžioje W.Cherry realizavo pirmąjį kauniečių tolimą metimą, o pirmą kartą dviženklę persvarą šeimininkai pasiekė po taiklių A.Gudaičio baudų – 37:26. Po penktojo W.Cherry rezultatyvaus perdavimo varžovų gynybą pralaužė A.Gudaitis, čia pat aukštaūgis įspūdingai blokavo Arvydo Gydros metimą bei kitoje aikštės pusėje dar kartą stojo prie baudų metimų linijos (41:26). Lietuvos čempionai apsukų nemažino: pro galinę liniją prasiveržęs T.Dimša baudos aikštelėje surado A.Gudaitį ir pastarasis drebino krepšį dėjimu, dvitaškį pataikė S.Vene, greitą išpuolį po W.Cherry perdavimo elegantišku metimu užbaigė V.Lipkevičius – 47:28. Ryškiausia trečiojo kėlinio figūra – A.Gudaitis pildė savo taškų kraitį, D.Songaila sulaukė perdavimo iš Donato Tarolio, tačiau penkis taškus be atsako surinkę svečiai privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką (51:39). Po jos iš vidutinio nuotolio taikliai metė D.Songaila ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ turėjo dvylikos taškų atsargą – 53:41.

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvos ėmęsis L.Lekavičius dukart pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, dvitaškį pridėjo D.Songaila – 59:46. Sėkmingai nugara arčiau krepšio sužaidė E.Ulanovas, septynioliktąjį tašką rinko A.Gudaitis, ilgai netrukus taškų sąskaitą atsidarė ir D.Tarolis (65:50). W.Cherry aštuntą kartą asistavo A.Gudaičiui, galingu „stogu“ pasižymėjo T.Dimša – 67:52. Ketvirčio pabaigoje pastebimiausias buvo W.Cherry: įžaidėjas ne tik pataikė tolimą metimą, perėmė ketvirtą kamuolį, bet ir atliko devintąjį bei dešimtąjį savo perdavimus iš viršaus krovusiam D.Taroliui bei 23-ąjį tašką pelniusiam A.Gudaičiui. Dar vieną kauniečių pergalę LKL pirmenybėse vainikavo T.Dimšos „stogas“ Vytautui Pikalavičiui – 76:52.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 23 (7/9 dvit., 10 atk. kam., 2 blk.), T.Dimša 12 (6/8 dvit., 6 atk. kam.), W.Cherry 8 (10 rez. perd., 4 per. kam.), L.Lekavičius 8 (4/5 dvit.), S.Vene 6 (8 atk. kam.), D.Songaila 6 (2 blk.), E.Ulanovas 5, D.Tarolis 4, V.Lipkevičius 2 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), P.Jankūnas 2, A.Milaknis 0.

„Mažeikiai“: D.Tarvydas 12, A.Gydra 10, R.Danys 10.