Rungtynių pabaigoje Eurolygos čempionai palaužė „Žalgirį“ (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai didžiąją rungtynių dalį puikiai kovojo su Eurolygos čempionais. Visgi, penktadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai galiausiai turėjo pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ pranašumą 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25). Tai buvo trečioji „Maccabi“ pergalė per ketverias rungtynes „Top 16“ etapo E grupėje, o „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi vieną laimėjimą.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Mačą su Eurolygos čempionais agresyviai pradėjo Paulius Jankūnas: keturios taiklios kapitono baudos leido priekyje būti kauniečiams – 4:2. Prie P.Jankūno netrukus prisijungė ir Jamesas Andersonas. Pastarasis surinko keturis taškus, puikiai gynyboje dirbo visa komanda bei „Žalgiris“ įgijo šešių taškų pranašumą – 8:2. Šeimininkai toliau rungtyniavo rezultatyviai: atakos laikui baigiantis sunkiu metimu šeštąjį tašką rinko P.Jankūnas, Robertas Javtokas nepagailėjo perdavimo Lukui Lekavičiui, o J.Andersonas sėkmingai nėrė krepšio link (14:10). Po P.Jankūno dvitaškio žalgiriečiai vis dar buvo priekyje (17:14), bet du „Maccabi“ puolėjo Joe Alexanderio metimai iš vidutinio nuotolio persvėrė rezultatą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 17:18. Po jos dešimtąjį tašką pelnė varžovų gynybą pralaužęs P.Jankūnas, tritaškį smeigė Artūras Milaknis ir po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygybė – 22:22.

Tritaškiu pirmąjį ketvirtį užbaigęs A.Milaknis emocijų bangą „Žalgirio“ arenoje kėlė ir antrojo kėlinio pradžioje: du tolimi snaiperio šūviai kauniečiams grąžino didžiausią turėtą pranašumą ir privertė minutės pertraukėlės prašyti svečius – 28:22. Po pasitarimo šie buvo sumažinę atotrūkį (28:26), bet žaidimo skonį pajutęs A.Milaknis toliau rungtyniavo fenomenaliai ir pelnė 14-ąjį tašką iš eilės – 33:26. Kėliniui įpusėjus prabilo ir aukštaūgiai: kamuolį puolime nusiėmęs taškus pelnė Darius Songaila, dėjimu krepšį po Willo Cherry perdavimo drebino Artūras Gudaitis, o „Maccabi“ žaidimo bandė ieškoti prašydami dar vienos pertraukėlės – 37:28. Šįkart Eurolygos čempionų trenerio nurodymai suveikė ir netrukus atsakomosios minutės pertraukėlės buvo priverstas prašyti „Žalgiris“ (37:36). Tel Avivo krepšininkai pratęsė spurtą iki 0:12 bei po antrojo kėlinio žalgiriečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 37:40.

Nors pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos pelnė svečiai (37:42), ilgai netrukus Lietuvos čempionai perėmė iniciatyvą. Tritaškį įskraidino J.Andersonas, baudos metimą pataikė R.Javtokas, dvitaškius pridėjo drąsiai žaidę L.Lekavičius ir Edgaras Ulanovas – 45:42. Tuomet sekė trijų minučių tyla, kol galų gale ją nutraukė atsilikimą iki minimumo mažinę varžovai (45:44). Kamuolį perėmęs W.Cherry baudos metimu atidarė savo taškų kraitį, o J.Andersonas ketvirčio pabaigoje smeigė du tolimus metimus, taip „Žalgiriui“ sukraudamas keturių taškų pranašumą prieš lemiamą kėlinį – 52:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo keturiais „Maccabi“ taškais (52:52), tačiau čia pat kauniečiams persvarą grąžino A.Gudaičio dvitaškis – 54:52. Septynioliktąjį tašką J.Andersonas pelnė pataisęs netaiklų komandos draugo metimą, bet Alexo Tyuso ir Devino Smitho dėka svečiai išsiveržė į priekį (56:58). Nors baudų metimus šaltakraujiškai realizavo A.Gudaitis, Eurolygos čempionai pavojingai tolo – 58:65. Nesportiškai pasielgęs atitinkamą pražangą užsidirbo J.Andersonas (58:67). Taisyti padėtį ėmėsi komandos kapitonas: šeši jo taškai neleido pradingti intrigai – 64:69. P.Jankūnas rinko dar du taškus, tačiau pergalę šventė svečiai iš Tel Avivo – 66:73.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (5/9 dvit., 13 atk. kam.), J.Anderonas 17 (3/6 trit., 7 atk. kam.), A.Milaknis 14 (4/7 trit.), A.Gudaitis 6, L.Lekavičius 5, D.Songaila 2, E.Ulanovas 2, W.Cherry 1 (2 per. kam.), R.Javtokas 1, S.Vene 0, V.Lipkevičius 0.

„Maccabi“: S.Landsbergas 20 (6/8 dvit., 2 per. kam.), J.Pargo 12 (8 rez. perd.), A.Tyusas 12 (6/10 dvit., 5 atk. kam., 6 blk.), D.Smithas 10 (6 atk. kam., 3 per. kam.).