NKL: P.Valinsko vedamas „Žalgiris-2“ savaitgalį pasiekė dvi pergales 0

Kauno „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai sėkmingai pradėjo antrąjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) etapą. Žalgiriečiai įtikinamai laimėjo tiek išvykoje prieš „Palangos“ komandą, tiek namuose prieš Joniškio „Delikateso“ krepšininkus.

Palangoje be Martyno Varno ir Martyno Echodo vertęsi kauniečiai palaužė vietos „Palangos“ krepšininkus – 73:67. Pergalingose rungtynėse debiutavo įžaidėjas Laurynas Beliauskas, o karjeros mačą sužaidė 39 naudingumo balus surinkęs Paulius Valinskas.

Susitikimo pradžioje nesustabdomai rungtyniavo P.Valinskas: jo pelnyti aštuoni taškai leido priekyje būti svečiams – 8:5. Tuomet tritaškį smeigė Kristupas Žemaitis, pirmuosius taškus debiutinėse rungtynėse pelnė L.Beliauskas, o po Vido Ginevičiaus dvitaškio komandas skyrė šeši taškai (15:9). Šeimininkai buvo priartėję (15:13), bet kėlinio pabaigoje dubleriams apčiuopiamą persvarą grąžino taškus rinkę Nerijus Barauskas bei L.Beliauskas – 20:13.

Antrajame kėlinyje žibėjo Martynas Sajus. Po krepšiu karaliavęs aukštaūgis pelnė šešis taškus bei „Žalgiris-2“ išlaikė susikrautą pranašumą – 30:23. Nors tritaškį realizavo V.Ginevičius, palangiškiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo (33:32). Paskutinius keturis kėlinio taškus dvitaškiais rinko Laurynas Birutis ir žalgiriečiai ilsėtis išėjo turėdami penkių taškų atsargą – 37:32.

Po didžiosios pertraukos puikiai rungtyniavo V.Ginevičiaus ir P.Valinsko tandemas, o po Regimanto Minioto tolimo šūvio skirtumas padidėjo iki septynių – 51:44. Ketvirtį užbaigė šaltakraujiškai tris baudas realizavęs M.Sajus bei prieš lemiamą kėlinį dubleriai užtikrintai pirmavo – 54:45.

Kaip ir mačo pradžioje, taip ir ketvirtajame kėlinyje kauniečius į priekį tempė P.Valinskas – 59:47. „Palanga“ laimėjo atkarpą 10:0 ir pavojingai mažino atotrūkį (59:57). Svarbiu metu dvitaškius įmetė R.Miniotas ir K.Žemaitis – 63:58. Per paskutinę minutę šeimininkai bandė gelbėtis naudodami pražangų taktiką, tačiau kauniečių gynėjų rankos nedrebėjo ir pergalę šventė Tomo Masiulio auklėtiniai – 73:67.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 23 (8/11 dvit., 10 atk. kam., 7 rez. perd., 3 per. kam., 39 naud. bal.), V.Ginevičius 12 (2 per. kam.), M.Sajus 12 (15 atk. kam.), K.Žemaitis 8 (5 atk. kam.), R.Miniotas 5 (10 atk. kam.), L.Beliauskas 4 (2 blk.), L.Birutis 4, N.Barauskas 3, A.Kulboka 2, G.Masiulis 0.

„Palanga“: E.Kubilius 22 (7/10 dvit., 10 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), D.Keburys 17 (5 atk. kam., 2 per. kam.), A.Drungilas 9.

Kitą dieną dubleriai savų žiūrovų akivaizdoje visų rungtynių metu kontroliavo situaciją ir užtikrintai susitvarkė su turnyrinės lentelės kaimynais „Delikateso“ krepšininkais – 85:78.

Rungtynių pradžioje kauniečiai varžovus paskandino tritaškių jūroje: du tritaškius smeigė P.Valinskas, vieną pridėjo K.Žemaitis – 10:2. Svečiai buvo sumažinę atsilikimą (10:7), tačiau tuomet iš toli pataikė V.Ginevičius, o septynis taškus surinko R.Miniotas – 20:10. Baudų metimais persvarą dar labiau didino M.Varnas (22:10), visgi ketvirtį solidžiai užbaigė „Delikatesas“ – 22:19.

Antrasis ketvirtis prasidėjo svečių dvitaškiu (22:21), tačiau netrukus pasipylė dar vienas žalgiriečių tritaškių lietus. Tolimus metimus įskraidino L.Beliauskas, Arnoldas Kulboka ir P.Valinskas – 31:23. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo Gytis Masiulis ir Alehas Kojenetsas, dar vieną tritaškį realizavo L.Beliauskas (42:30). Per likusį laiką svečiams pavyko kiek sušvelninti deficitą bei prieš antrąją rungtynių pusę komandas skyrė devyni taškai – 44:35.

Po didžiosios pertraukos pasižymėti pavyko M.Sajui, penkiais taškais savo kraitį pildė nesustabdomai žaidęs R.Miniotas, ir skirtumas rekordiškai išaugo – 54:39. Tiesa, varžovai nesutriko ir greitai tirpdė atsilikimą (54:50). Po T.Masiulio minutės pertraukėlės dubleriams pavyko stabilizuoti padėtį – 60:50. Kėlinio pabaigoje keturis taškus surinko L.Beliauskas, o žalgiriečiai po 30 minučių žaidimo užtikrintai pirmavo – 64:57.

Ketvirtajame kėlinyje „Delikatesas“ vis bandė kilti lemiamam šturmui: po penkių dublerių taškų praraja tarp komandų vėl padidėjo (71:62), bet svečiai dar kartą mažino atsilikimą – 71:67. Svarbiu metu tritaškį smeigė R.Miniotas, dvitaškį su pražanga pataikė P.Valinskas (81:71). Keturioliktąją kauniečių pergalę pirmenybėse taikliomis baudomis įtvirtino P.Valinskas ir G.Masiulis – 85:78.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 21 (4/8 trit.), R.Miniotas 20 (5/6 dvit., 3/4 trit., 10 atk. kam.), M.Varnas 11, L.Beliauskas 10, A.Kojenetsas 8 (4/6dvit.), G.Masiulis 4, V.Ginevičius 3, A.Kulboka 3, K.Žemaitis 3 (6 rez. perd., 2 per. kam.), M.Sajus 2, N.Barauskas 0, L.Birutis 0.

„Palanga“: N.Anglickis 18 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 2 blk.), Š.Kulevičius 18 (6 atk. kam., 9 rez. perd., 2 per. kam.), A.Galkauskas 16 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Ž.Petraitis 14.