LKL: žalgiriečiai trečią kartą sezone įveikė „Dzūkiją“ (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ komandą 83:73 (26:21, 25:17, 18:17, 14:18). Tai buvo 22-oji žalgiriečių pergalė iš eilės ir 23-ioji iš viso LKL čempionate.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą baudų metimais atidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, drąsiai puolime rungtyniavęs Lukas Lekavičius dviem reidais link krepšio surinko keturis taškus – 6:4. Prasiveržimą metimu viena ranka užbaigė Jamesas Andersonas, netrukus pirmąjį kauniečių tritaškį po L.Lekavičiaus perdavimo realizavo P.Jankūnas, o taiklias baudas pridėjo Artūras Gudaitis – 13:8. Lietuvos čempionai sėkmingai naudojosi aukštaūgių privalumais: gudriai po krepšiu sužaidė septintąjį tašką rinkęs P.Jankūnas, puikų perdavimą iš J.Andersono sulaukęs A.Gudaitis pataikė dvitaškį su pražanga, tačiau atitrūkti kauniečiams nebuvo leista (18:17). Ketvirčio pabaigoje teisėjų sprendimais nepatenkintas Gintaras Krapikas užsidirbo techninę pražangą. Nepaisant to, žalgiriečiams pavyko padidinti pranašumą: J.Andersonas ne tik pelnė ketvirtąjį tašką, bet ir atliko rezultatyvų perdavimą Dariui Songailai, kuris įmetė dvitaškį nepaisydamas pražangos, tritaškiu kėlinį užbaigė Artūras Milaknis – 26:21.

Vos tik prasidėjus antrajam ketvirčiui A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą bombą, o nuo suolo pakilęs Vytenis Lipkevičius pridėjo prasiveržimą – 31:26. Šeimininkai džiugino žiūrovus efektingu žaidimu: D.Songaila sukūrė progą dėjimą atlikti A.Gudaičiui, žaidimo skonį pajutęs A.Milaknis įmetė iš vidutinio nuotolio, kamuolį perėmęs V.Lipkevičius siuntė jį A.Gudaičiui bei pastarasis įspūdingai krovė iš viršaus nepaisydamas prieš jį buvusio Artūro Jomanto – 37:28. Visgi, po dzūkų minutės pertraukėlės A.Jomantas dukart iššovė iš toli (37:34). Varžovams pradėjus kvėpuoti į nugarą, greitai atsakomąjį žodį tarė ir LKL lyderiai: baudas realizavo D.Songaila, po Willo Cherry perdavimų taškus rinko J.Andersonas ir A.Milaknis – 44:34. Kėlinio pabaigoje technine pražanga nubaustas buvo A.Jomantas, gudriai rungtyniavo D.Songaila bei J.Andersonas, dar vienu dėjimu lankų tvirtumą tikrino rekordinę persvarą sukūręs A.Gudaitis – 51:38.

Trečiajame kėlinyje į aikštelę sėkmingiau grįžo „Dzūkijos“ krepšininkai – 51:42. Po G.Krapiko paprašytos minutės pertraukėlės beveik penkių minučių tylą tritaškiu iš krašto nutraukė P.Jankūnas, o netrukus jau komandos kapitonas siuntė perdavimą prie tritaškio buvusiam L.Lekavičiui – 57:44. Drąsiai žaidė L.Lekavičius ir A.Gudaitis, nesunkiai varžovą pergudravo J.Andersonas, tačiau du tolimi svečių šūviai labiau nutolti kauniečiams neleido (63:52). Taškų sąskaitą dvitaškiu atsidarė Siimas-Sanderis Vene, o dėjimų fiestą pratęsė Tomas Dimša ir J.Andersonas: visų pirma, J.Andersonas nuo aikštės vidurio užmetė kamuolį įspūdingai iš viršaus krovusiam T.Dimšai, kiek vėliau gražiu dėjimu po perimto kamuolio išpuolį užbaigė J.Andersonas – 69:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmuosius taškus taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pelnė W.Cherry, dvitaškiu pasižymėjo D.Songaila – 73:59. Tiesa, „Dzūkija“ ginklų nesudėjo bei privertė minutės pertraukėlės prašyti šeimininkus (73:64). Po pasitarimo reidą krepšio link atliko L.Lekavičius, bet alytiškiai į tai atsakė dar rezultatyvesniu žaidimu – 75:69. Žalgiriečių padėtį kiek stabilizavo tris baudų metimus sumetęs P.Jankūnas ir užtikrintas darbas ginantis (78:69). Rungtynes „Žalgiriui“ pavyko užbaigti be didesnių intrigų ir dramų: puolime kamuolį nusiėmęs taškus iš po krepšio rinko A.Gudaitis, o pergalę užtvirtino tritaškį smeigęs J.Andersonas – 83:73.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 15 (9 atk. kam., 2 blk.), J.Andersonas 15 (6/8 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blk., 3 per. kam.), P.Jankūnas 13 (2 blk.), A.Milaknis 12 (3/5 trit.), L.Lekavičius 11 (2 per. kam.), D.Songaila 9, W.Cherry 2, S.Vene 2, V.Lipkevičius 2, T.Dimša 2, E.Ulanovas 0.

„Dzūkija“: A.Jomantas 18 (8 atk. kam., 2 per. kam.), A.Lapeta 15 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), F.Dmitrievas 11 (6 rez. perd.).