NKL: principinėse dvikovose įtikinamos žalgiriečių pergalės 0

Kauno „Žalgiris-2“ savaitgalį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse susitiko su principiniais varžovais. Visų pirma, dubleriai namuose laukė svečių iš sostinės, o šeštadienį įvyko Kauno derbis.

Be į krepšinio stovyklą Jungtinėse Amerikos Valstijose išvykusio Martyno Varno ir nesunkiai susižeidusio Regimanto Minioto žaidę kauniečiai užtikrintai susitvarkė su „Vilniaus“ komanda ir nutraukė pergalingą pastarųjų žygį – 89:80.

Rungtynių pradžioje kauniečiai varžovus baudė tolimais šūviais: dukart iš toli pataikė Vidas Ginevičius, vieną tritaškį pridėjo Paulius Valinskas – 14:10. Antroje ketvirčio dalyje prabilo ir aukštaūgiai. Alehas Kojenetsas naudojosi savo jėga po krepšiu, du taškus su pražanga įmetė Nerijus Barauskas, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo vilniečiai – 21:23.

Puikų žaidimą antrajame kėlinyje tęsė penkis taškus surinkęs A.Kojenetsas, tik pražangomis svečiams pavyko stabdyti Martyną Echodą, o trečiąjį tritaškį smeigė V.Ginevičius – 32:29. „Vilnius“ buvo persvėrę rezultatą (32:34), tačiau V.Ginevičius dar kartą pataikė iš trijų taškų zonos, vėliau sumetė ir baudų metimus – 38:34. Ketvirčio pabaigoje prie baudų metimų linijos stojo Laurynas Beliauskas ir M.Echodas, dvitaškį realizavo P.Valinskas bei prieš antrąją rungtynių pusę apčiuopiamą pranašumą susikrovė Tomo Masiulio auklėtiniai – 44:38.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: eilinį tritaškį įskraidino V.Ginevičius, baudomis taškus rinko M.Echodas – 51:44. Sostinės krepšininkai pelnė keturis taškus be atsako (51:48), tačiau tuomet sekė galingas žalgiriečių atsakas: krepšio link sėkmingai nardė P.Valinskas, prabilo šešis taškus pelnęs Martynas Sajus ir kauniečiai susikrovė rekordinę persvarą – 64:50. Varžovai pabandė pavojingai artėti (64:57), bet kėlinio pabaigoje žodį tarė penkiais taškais savo kraitį papildęs P.Valinskas – 69:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškius smeigė Kristupas Žemaitis ir Laurynas Beliauskas – 76:61. Netrukus L.Beliauskas dar kartą taikliai metė iš toli, tačiau Jermaino Love‘o vedami svečiai ginklų sudėti neketino (79:70). „Vilniaus“ komandai buvo pavykę atkurti intrigą (80:74), tačiau viską į savo vietas sudėliojo prasiveržimą atlikęs P.Valinskas (82:74), o pergalę įtvirtino taiklios baudos – 89:80.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 24 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), V.Ginevičius 19 (5/8 trit.), M.Echodas 14 (7 atk. kam.), L.Beliauskas 9 (2 per. kam.), A.Kojenetsas 9, M.Sajus 6, N.Barauskas 3, K.Žemaitis 3 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Kulboka 2, L.Birutis 0, G.Masiulis 0,

„Vilnius“: J.Love‘as 26 (3 per. kam.), I.Daukšys 20 (7/13 dvit., 2 per. kam.), P.Skurdauskas 10 (4/6 dvit., 8 atk. kam.).

Šeštadienį laukė dar vienas intriguojantis mačas – šįkart tai Kauno miesto derbis. Solidžiai sužaistas ketvirtasis kėlinys leido žalgiriečiams trečią kartą šiame sezone nugalėti „JAZZ-Diremta“ komandą ir pakilti į aštuntąją turnyrinės lentelės poziciją – 83:74.

Susitikimo pradžioje „Žalgirio“ dublerius į priekį traukė aukštaūgiai ir K.Žemaitis, kurio penki taškai iš eilės didino atotrūkį tarp komandų – 11:4. Netrukus K.Žemaitis dar kartą smeigė iš toli, dvitaškį pridėjo Laurynas Birutis, bet sėkmingu žaidimu atsakė ir šeimininkai (16:14). Tuomet penkiais taškais pasižymėjo L.Beliauskas, tačiau šešiais taškais be atsako ketvirtį užbaigė varžovai – 23:24.

Antrajame kėlinyje tolimą metimą tiksliai paleido V.Ginevičius – 26:26. Čia pat Arūnas Sakalauskas įskraidino tris tritaškius bei „JAZZ-Diremta“ pastebimai nutolo (28:35). Dėjimais lankų tvirtumą tikrino M.Echodas ir P.Valinskas bei deficitas greitai sumenko – 37:38. Visgi, po dviejų kėlinių dubleriai išliko besivejančiųjų vaidmenyje – 39:44.

Vos tik prasidėjus antrajai rungtynių pusei iniciatyvos ėmėsi L.Beliausko ir M.Echodo tandemas, išvedęs žalgiriečius į priekį – 48:46. Iš toli pataikė L.Beliauskas, dėjimą atliko L.Birutis, bet Malcolmo Hawkinso ir A.Sakalausko vedami šeimininkai vėl įgijo apčiuopiamą pranašumą (56:62). Kėlinį puikiai užbaigė du tritaškius įskraidinęs ir atsilikimą ženkliai sumažinęs P.Valinskas – 62:64.

Ketvirtąjį kėlinį atidarė dar vienas tikslus P.Valinsko šūvis iš toli, lygiai tuo pačiu varžovus baudė V.Ginevičius, o po dar keturių P.Valinsko taškų žalgiriečiai truktelėjo į priekį – 72:66. Po sėkmingos pradžios dubleriai kiek sustojo antroje kėlinio dalyje, bet patikimas M.Echodo žaidimas leido išlikti priekyje (77:74). Svarbiu metu baudas realizavo V.Ginevičius, o pergalę po sėkmingo darbo ginantis įtvirtino L.Biručio dėjimas (81:74). Galutinis rezultatas degęs švieslentėje skelbė, jog Kauno miesto derbyje trečią kartą šiame sezone triumfavo T.Masiulio kariauna – 83:74.

„Žalgiris-2“: P.Valinskas 21 (6/10 dvit., 3/6 trit., 2 per. kam.), L.Beliauskas 15 (3/6 trit., 4 per. kam.), M.Echodas 15 (7/11 dvit., 6 atk. kam.), K.Žemaitis 13 (2 per. kam.), L.Birutis 10 (8 atk. kam., 2 blk.), V.Ginevičius 8 (5 rez. perd.), M.Sajus 1, N.Barauskas 0, A.Kulboka 0, A.Kojenetsas 0, G.Masiulis 0.

„JAZZ-Diremta“: A.Sakalauskas 15, V.Trepočka 11 (5 atk.kam.), K.Kokoška 9 (6 atk. kam., 3 per. kam.), M.Hawkinsas 9.