Kauno „Žalgiris“ – LKF Didžiosios taurės čempionas! (VIDEO) 0

Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį šio sezono trofėjų! Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje LKF Didžiosios taurės finale žalgiriečiai nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 82:76 (16:21, 30:11, 13:21, 23:23). Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas žalgirietis Edgaras Ulanovas.

Mačą dėl trofėjaus taikliais metimais pradėjo Vilniaus komanda (5:0), netrukus „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė prie baudų metimų linijos stojęs Edgaras Ulanovas – 1:5. Svečiai surinko dar keturis taškus be atsako ir minutės pertraukėlės prašė žaidimu nepatenkintas Gintaras Krapikas (1:9). Po pasitarimo „Lietuvos rytas“ pridėjo dvitaškį (1:11), o pirmuosius Lietuvos čempionų taškus iš žaidimo tritaškiu pelnė nuo suolo pakilęs Paulius Jankūnas – 4:11. Prasiveržimą atliko Willas Cherry, agresyviai sužaidęs komandos kapitonas P.Jankūnas sumetė baudas, tačiau priekyje vis dar buvo solidžiai rungtynes pradėję varžovai (8:16). Tvirta Roberto Javtoko užtvara pasinaudojęs W.Cherry taikliai metė iš vidutinio nuotolio, deficitą po puikaus Jameso Andersono perdavimo dėjimu mažino Artūras Gudaitis – 12:16. Komandiškai žaidęs J.Andersonas ketvirčio pabaigoje atliko trečiąjį rezultatyvų perdavimą, kurį dar dviem taškais pavertė A.Gudaitis, oponentą pergudravęs dvitaškį įmetė Artūras Milaknis, bet po pirmųjų dešimties minučių priekyje išliko sostinės krepšininkai – 16:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje prie trijų taškų linijos likusį Luką Lekavičių pastebėjo E.Ulanovas (19:23), už Artūros Valeikos paprastą ir techninę pražangas tris baudas sumetė P.Jankūnas – 22:23. Čia pat tritaškį smeigė A.Milaknis bei pirmą kartą finalo rungtynėse į priekį išsiveržė Kauno komanda – 25:23. Atkarpą iki 11:0 tęsė iš po krepšio pataikęs E.Ulanovas (27:23), reidą arčiau krepšio rezultatyviai užbaigė L.Lekavičius – 29:26. „Žalgiris“ naudojosi tuo, jog varžovai greitai susirinko keturias komandines pražangas ir pavojingai nutolo: tritaškiais žiūrovus iš vietų kėlė E.Ulanovas ir W.Cherry, baudų metimus pridėjo A.Gudaitis – 41:28. Prieš didžiąją pertrauką svečių negailėjo Siimas-Sanderis Vene. Žalgirietis surinko septynis taškus ir išlaikė saugų savo komandos pranašumą – 46:32.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėliniui iš vidutinio nuotolio pataikė E.Ulanovas (48:34), bet po sėkmingos vilniečių atkarpos minutės pertraukėlės nusprendė prašyti Kauno komandos trenerių štabas – 48:40. Po jos individualų reidą surengė pirmuosius taškus pelnęs J.Andersonas, tačiau traumą patyrė A.Gudaitis. Jį pakeitęs Darius Songaila pasižymėjo po W.Cherry perdavimo (52:43), o po amerikiečio tritaškio kauniečiai susigrąžino dviženklę persvarą – 55:45. Visgi, kitoje aikštės pusėje nesportiškai pasielgęs atitinkama pražanga nubaustas buvo D.Songaila ir „Lietuvos rytas“ pastebimai artėjo – 55:51. Svarbiu metu pasižymėjo P.Jankūnas, kėlinį sau įprastu metimu užbaigė L.Lekavičius bei Lietuvos čempionai prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo saugų atotrūkį – 59:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje dvi baudas realizavo S.Vene (61:53), vienu judesiu Antaną Kavaliauską pergudravo ir dėjimą atliko Robertas Javtokas – 63:55. Kėliniui įsibėgėjus pasipylė tritaškių lietus: vieną įskraidino S.Vene, du – E.Ulanovas bei „Žalgiris“ žingsnis po žingsnio artėjo pirmosios vietos link – 72:59. Tiesa, vilniečiai rankų nenuleido ir privertė minutės pertraukėlės paimti G.Krapiką (72:63). Po jos intrigos neliko nė kvapo: sudėtingą prasiveržimą gražiu metimu užbaigė A.Milaknis, dėjimu ovacijų audrą sukėlė R.Javtokas, o ant bedugnės krašto atsidūrę sostinės krepšininkai užsidirbo pelnytą nesportinę pražangą – 79:67. Per likusį laiką varžovai panaudojo spaudimą ir pabandė sukurti stebuklą, tačiau visus jų bandymus užbaigė baudas realizavę E.Ulanovas ir A.Milaknis. Finale užtikrintai triumfavę Lietuvos čempionai pratęsė pagrindinių konkurentų titulų badą – 82:76.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (3/4 trit., 6 atk. kam., 2 per. kam.), W.Cherry 12, S.Vene 12, P.Jankūnas 12 (5 atk. kam., 2 blk.), A.Milaknis 9, L.Lekavičius 7 (4 rez. perd.), A.Gudaitis 6 (2 blk.), R.Javtokas 4 (2 per. kam.), D.Songaila 2, J.Andersonas 2 (5 rez. perd.), V.Lipkevičius 0.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 18 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), M.Gecevičius 13, A.Juškevičius 11, B.Baronas 10.