Eurolygos sezonas „Žalgirio“ arenoje baigėsi puikia pergale (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos sezoną „Žalgirio“ arenoje uždarė puikia pergale. Eurolygos „Top 16“ etapo tryliktojo turo rungtynėse žalgiriečiai įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15). Su 5 pergalėmis kauniečiai E grupėje užsitvirtino šeštąją vietą.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą jau pirmu bandymu atidarė drąsiai prieš Bobaną Marjanovičių sužaidęs Lukas Lekavičius, tačiau tuomet šeimininkai puolime užstrigo ir varžovai persvėrė rezultatą – 2:4. Pusę ketvirčio trukusį taškų badą Lietuvos čempionams nutraukė Pauliaus Jankūno tritaškis (5:4). Tiesa, B.Marjanovičiaus vedami svečiai rinko taškus baudos aikštelėje ir dar kartą išsiveržė į priekį (5:8), o atsilikimą mažino pagaliau ledus pralaužęs Jamesas Andersonas – 7:8. Kėlinio pabaigoje nesudėtingai krepšio link pranėrė Artūras Milaknis, tolimu metimu rezultatą lygino P.Jankūnas – 12:12.

Antrasis kėlinys prasidėjo dviem Artūro Gudaičio atkovotais kamuoliais puolime bei sėkmingai realizuotais baudų metimais – 14:12. Ilgai netrukus „Crvena Zvezda“ davė atsaką (14:18), o jų bandymą atitolti malšino taškus rinkę A.Gudaitis ir Willas Cherry – 19:19. Ketvirčiui įpusėjus dviem taškais su pražanga pasižymėjo J.Andersonas (22:19), prie baudų metimų linijos rezultatyviai laiką išnaudojo P.Jankūnas ir A.Milaknis – 29:24. Grąžų reidą atliko J.Andersonas (31:24), tritaškį atakos laikui baigiantis smeigė A.Milaknis – 34:26. Pirmai rungtynių pusei baigiantis pranašumą iki dviženklio didino J.Andersonas ir pastarojo perdavimą su sirena tritaškiu pavertęs Siimas-Sanderis Vene – 40:27.

Po didžiosios pertraukos užtikrinčiau startavo varžovai, tad prabėgus vos vienai minutei pertraukėlės prašė Gintaras Krapikas – 40:32. Po jos „Crvena Zvezda“ krepšininkai pelnė dar keturis taškus, o kauniečių tyla tęsėsi jau tris minutes (40:36). Ją nutraukė iniciatyvos ėmęsis komandos kapitonas, savo paties metimą kartojo A.Milaknis – 44:36. Svečiai nesutriko ir po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (44:45). Aktyviai į žaidimą įsiliejo nuo suolo pakilę Edgaras Ulanovas ir A.Gudaitis: išprovokavę pražangas žalgiriečiai sumetė baudas, bet serbai vis atrasdavo spragų šeimininkų gynyboje (48:52). Tritaškiu šeštąjį savo tašką pelnė W.Cherry (51:52), tačiau prieš lemiamas minutes priekyje jau buvo varžovai – 51:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žibėjo W.Cherry: įžaidėjas ne tik smeigė tolimą metimą, bet ir rezultatyviai užbaigė sudėtingą prasiveržimą – 56:57. Tuomet penkiais taškais paeiliui atsakė svečiai bei neplanuotos minutės pertraukėlės prašė „Žalgiris“ (56:62). Po pasitarimo pirmuosius taškus pelnė Darius Songaila, greitą išpuolį dvitaškiu užbaigė W.Cherry ir atsakomosios pertraukėlės jau prašė oponentų trenerių štabas – 60:62. Iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo D.Songaila, bloku pasižymėjo A.Gudaitis, baudomis švieslentėje lygybę atstatė W.Cherry – 64:64. W.Cherry pelnė jau septynioliktąjį tašką, o Lietuvos čempionus į priekį išvedė tritaškį įskraidinęs P.Jankūnas – 69:67. Penktąjį tašką iš eilės komandos kapitonas rinko pataikydamas iš artimesnės distancijos, o W.Cherry sužaidus su J.Andersonu „žemė-oras“ iš vietų kilo visa „Žalgirio“ arena – 73:69. Tolimą bombą smeigė A.Milaknis ir „Žalgiris“ pergalės iš rankų nebepaleido – 76:70.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 19 (3/6 trit., 9 atk. kam.), W.Cherry 17, A.Milaknis 11, J.Andersonas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Gudaitis 6 (2 blk.), D.Songaila 4 (6 atk. kam.), S.Vene 3, L.Lekavičius 2, E.Ulanovas 2, R.Javtokas 2, V.Lipkevičius 0.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius 14 (12 atk. kam.), C.Jenkinsas 12, J.Blazičius 8.