LKL pusfinalį „Žalgiris“ pradėjo triuškinama pergale (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Legendinėje Kauno sporto halėje žalgiriečiai pademonstravo gražų žaidimą ir lengvai įveikė Utenos „Juventus“ komandą 81:53 (18:15, 24:5, 18:14, 21:19). Serijoje iki 3 pergalių kauniečiai pirmauja 1:0.

Į legendinę Kauno sporto halę sugrįžę žalgiriečiai pusfinalį pradėjo tolimais šūviais: tritaškius įskraidino Willas Cherry ir Paulius Jankūnas – 6:6. Netrukus trečiąjį šeimininkų tritaškį realizavo Vytenis Lipkevičius, tačiau priekyje buvo įvairesnį žaidimą puolime demonstravę uteniškiai (9:12). Ketvirčiui įsibėgėjus „Žalgiris“ suaktyvino gynybą bei persvėrė rezultatą po keturių Artūro Milaknio ir dviejų P.Jankūno taškų – 14:12. Kėlinio pabaigoje kontratakos smaigalyje atsidūrė V.Lipkevičius, baudas sumetė Artūras Gudaitis – 18:15.

Nuo pat antrojo ketvirčio pradžios kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir pabandė atitrūkti: kamuolį puolime nusiėmęs pasižymėjo Darius Songaila, greitą išpuolį dvitaškiu užbaigė Jamesas Andersonas, o tritaškį smeigė Edgaras Ulanovas – 25:17. Prie baudų metimo linijos stojo Lukas Lekavičius, perėmęs kamuolį progą susikūrė V.Lipkevičius ir „Juventus“ trenerių štabas prašė jau antrosios minutės pertraukėlės – 29:19. Po dar vieno perimto kamuolio gražiu dėjimu žiūrovus džiugino J.Andersonas, tritaškį iš krašto tiksliai paleido komandos kapitonas P.Jankūnas – 34:20. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos čempionų pranašumas pasiekė naujas aukštumas. Keturis taškus surinko A.Gudaitis, nuostabų J.Andersono perdavimą taškais pavertė R.Javtokas, o atkarpą iki (13:0) pratęsė bei tašką pirmoje rungtynių dalyje dėjo W.Cherry – 42:20.

Trečiajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi penkis taškus surinkęs J.Andersonas, tolimą metimą pridėjo W.Cherry – 50:28. A.Milaknį ir A.Gudaitį svečiai pajėgė stabdyti tik pražangomis, užsitęsusią tylą galingu dėjimu po gražaus L.Lekavičiaus perdavimo nutraukė R.Javtokas – 58:33. Likusios dvi minutės nebuvo rezultatyvios, o kauniečiams taškus pelnė tik prie baudų metimų linijos stojęs L.Lekavičius – 60:34.

Susikrovę solidžią persvarą šeimininkai nusprendė surengti tikrą šou: kamuolį R.Javtokui dar kartą užmetė L.Lekavičius, prasveržimą triuškinančiu dėjimu užbaigė Siimas-Sanderis Vene, o tritaškį smeigė L.Lekavičius – 67:36. Snaiperiškus sugebėjimus demonstravo A.Milaknis, du taškus į savo kraitį įsirašė E.Ulanovas – 72:36. Sėkmingą svečių atkarpą dvitaškiu nutraukė A.Gudaitis (74:42), dviejų varžovų gynybą pralaužė S.Vene – 76:45. Per likusį laiką nepaisydamas pražangos du taškus pelnė E.Ulanovas, baudas sumetė S.Vene ir pusfinalio seriją iki trijų pergalių Lietuvos čempionai pradėjo lengva pergale – 81:53.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 10, A.Milaknis 10, J.Andersonas 9 (3 per. kam.), W.Cherry 8, P.Jankūnas 8, E.Ulanovas 8, L.Lekavičius 7, V.Lipkevičius 7 (2 per. kam.), S.Vene 6 (2 blk.), R.Javtokas 6 (2 blk.), D.Songaila 2, V.Kariniauskas 0.

„Juventus“: R.Broadusas 13, E.Dimša 10, E.Stanionis 8, V.Čepukaitis 8.