Pergalingas startas Eurolygoje: „Stelmet“ – „Žalgiris“ 62:66 (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo 2015-2016 m. Eurolygos sezoną. Po atkaklios kovos ir puikaus ketvirtojo kėlinio žalgiriečiai palaužė Zielona Guros „Stelmet“ ekipos pasipriešinimą 66:62 (15:17, 19:18, 12:18, 20:9) ir iš Lenkijos išsivežą pergalę.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus naujame Eurolygos sezone iš po krepšio pelnė Ianas Vougioukas – 2:3. Stringantį Lietuvos čempionų puolimą budino iš įvairių padėčių pasižymėjęs ir šešis taškus paeiliui surinkęs Paulius Jankūnas, o kamuolius jam nuostabiai skirstė Mantas Kalnietis (8:9). Rezultatą pirmą kartą persvėrė greitą išpuolį po penktojo Manto rezultatyvaus perdavimo sėkmingai užbaigęs Renaldas Seibutis – 10:9. Kėlinio pabaigoje puikų Brocko Motumo perdavimą dvitaškiu pavertė Robertas Javtokas, visą varžovų gynybą prasiveržimu sudraskė Olivier Hanlanas, bet pirmųjų dešimties minučių atkarpą laimėjo Lenkijos komanda – 15:17.

Antrajame kėlinyje ledus iš trijų taškų zonos pralaužė B.Motumas, tikslų perdavimą iš Edgaro Ulanovo gavo R.Javtokas – 20:20. Išlyginę žaidimą svečiai vien tuo nepasitenkino: šešis taškus vos per minutę surinko O.Hanlanas, baudas sumetė R.Seibutis ir komandas jau skyrė šeši taškai – 28:22. Visgi, šeimininkai nusiėmė pančius puolime, susigrąžino rungtynių kontrolę į savo rankas ir minutės pertraukėlės jau prašė Gintaras Krapikas (28:27). Po jos iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, lengvai krepšio link prasiveržė B.Motumas, tačiau pirmą rungtynių pusę minimaliu skirtumu laimėjo varžovai – 34:35.

Po didžiosios pertraukos sėkmingiau į aikštelę grįžo „Stelmet“ krepšininkai, primetę savo žaidimą Lietuvos čempionams – 34:40. Nesėkmių ruožą tolimu šūviu nutraukė B.Motumas, penktą rezultatyvų perdavimą į statistikos protokolą įsirašė E.Ulanovas, baudas realizavo R.Seibutis, tačiau priekyje išliko šeimininkai (39:42). Taiklumą nuo baudų metimų linijos pademonstravo ir B.Motumas (41:44), bet tuomet sekė varžovų atkarpa privertusi pasitarimą sušaukti „Žalgirio“ trenerių štabą – 41:49. Žaidimo skonį pajutę lenkai smeigė fantastišką tritaškį su sirena (41:52), o kauniečių padėtį prieš ketvirtą kėlinį kiek pagerino aukštaūgiai R.Javtokas, B.Motumas bei P.Jankūnas – 46:53.

Ketvirtajame kėlinyje užtikrintą pasirodymą tęsė komandos kapitonas (49:53), bet čia pat savo žodį tarė Vladas Moldoveanu – 49:58. Po G.Krapiko sušauktos minutės pertraukėlės žaidimą tritaškiu budinti bandė O.Hanlanas, o P.Jankūnas puikiai pastebėjo po krepšiu atsidengusį B.Motumą – 54:58. Netrukus pasižymėjo pats P.Jankūnas, tačiau leisti priartėti svečiams varžovai nebuvo linkę (56:62). Tuomet pasipylė tritaškių lietus: tolimus šūvius smeigė R.Seibutis ir O.Hanlanas bei švieslentė jau rodė lygų rezultatą – 62:62. „Žalgiris“ dar labiau suaktyvino veiksmus gynyboje, išbaudavo rezultatyviausią šeimininkų žaidėją ir po B.Motumo pataisyto metimo išsiveržė į priekį (64:62). Kauniečiai demonstravo įspūdingą kovingumą: P.Jankūnas ir R.Javtokas tris kamuolius puolime, per paskutines 4 minutes nepraleido nė taško ir išsivežė sunkią pergalę iš Lenkijos – 66:62.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (11 atk. kam., 2 blk.), B.Motumas 16 (4/5 dvit., 6 atk. kam.), O.Hanlanas 14, R.Seibutis 11 (7 atk. kam.), R.Javtokas 5 (5 atk. kam.), I.Vougioukas 2, M.Pocius 1, L.Lekavičius 0, M.Kalnietis 0 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 0 (5 rez. perd.).

„Stelmet“: V.Moldoveanu 16 (3/4 trit., 4 per. kam.), L.Koszarekas 14, M.Ponitka 9 (6 atk. kam., 2 per. kam.).