LKL: Kauno „Žalgiris“ dar kartą įveikė „Lietuvos rytą“ (VIDEO) 1

Kauno „Žalgirio“ komanda „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų. Sekmadienį nuvykę į Vilnių žalgiriečiai susitvarkė su „Lietuvos ryto“ pasipriešinimu ir šventė užtikrintą pergalę 82:68 (27:17, 20:19, 17:21, 18:11).

Nors rungtynes pradėjo taikli Iano Vougiouko bauda, kitoje aikštės pusėje aktyviai žaidę penkis taškus be atsako surinko vilniečiai – 1:5. Tritaškiu deficitą iki minimumo kirpo Mantas Kalnietis (4:5), tačiau „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui buvo užfiksuota nesportinė pražanga ir šeimininkai vėl kiek lengviau atsikvėpė – 4:9. Atsilaisvinę tolimais šūviais varžovus baudė Edgaras Ulanovas ir M.Kalnietis, iniciatyvos po krepšiu ėmėsi P.Jankūnas ir rezultatas jau tapo lygus – 13:13. Lietuvos čempionai išlygintu žaidimu neapsiribojo: ūgio pranašumą išnaudojęs keturis taškus surinko E.Ulanovas, į žaidimą sėkmingai įsiliejo nuo suolo pakilę Robertas Javtokas bei Brockas Motumas ir minutės pertraukėlės jau prašė sostinės komanda – 23:15. Per likusią minutę ryškia figūra spėti tapo keturis taškus įsirašęs Olivier Hanlanas, o po pirmųjų dešimties minučių kauniečiai turėjo susikrovę dviženklį pranašumą – 27:17.

Žaidimo skonį pajutęs „Žalgiris“ nesustojo ir antrojo ketvirčio pradžioje: po trečio E.Ulanovo rezultatyvaus perdavimo pasižymėjo R.Javtokas, iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo O.Hanlanas – 31:19. Savo žodį tarti pavyko ir „Lietuvos ryto“ aukštaūgiams, kurių dėka skirtumas tarp komandų kiek sumenko (31:23). Užsitęsusią žaliai-baltų tylą nutraukė aikštėje pasirodęs Siimas-Sanderis Vene, tačiau sėkmingais išpuoliais atsilikimą vėl mažino sostinės krepšininkai – 33:27. Įsibėgėjusį E.Ulanovą nesportiškai stabdė Antanas Kavaliauskas, nuostabų I.Vougiouko perdavimą lengvais taškais pavertė į baudos aikštelę įkirtęs S.Vene – 38:27. Tuomet aikštelėje emocijos tapo nebevaldomos, techninėmis pražangomis buvo nubausti abiejų komandų atstovai, bet taikliai nuo baudų metimų linijos atakavę žalgiriečiai išlaikė dviženklę persvarą (44:32). Lietuvos čempionai naudojosi perdėtu vilniečių užsidegimu ir, šaltakraujiškai sužaidę likusį laiką, į rūbinę išsinešė solidžią taškų atsargą – 47:36.

Trečiajame kėlinyje sėkmingiau startavo Kšištofo Lavrinovičiaus vedamas „Lietuvos rytas“ – 49:43. Prie prieš tai pasižymėjusio E.Ulanovo prisidėjo nuo suolo pakilęs O.Hanlanas, perėmus kamuolį du taškus įsirašė M.Kalnietis – 53:45. Nepaisydamas pražangos O.Hanlanas savo taškų kraitį papildė dar trimis, susikūrus ne vieną antrą šansą prasiveržimu vilniečių gynybą sudraskė M.Kalnietis (58:49). Deivido Gailiaus pastangomis šeimininkai bandė mažinti atotrūkį, bet toliau nuostabų taiklumą demonstravo O.Hanlanas, juvelyrinį R.Javtoko perdavimą taškais pavertė E.Ulanovas ir prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ išlaikė saugų atstumą – 64:57.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo neužtikrintu žalgiriečių žaidimu ir tuo pasinaudoję sostinės krepšininkai kirpo atsilikimą iki vieno taiklaus tolimo šūvio – 64:61. Atsigavusius Vilniaus gerbėjus tildė kabliu pataikęs R.Javtokas ir svarbiu metu gudriai šešis taškus surinkęs I.Vougioukas (72:64). Laikui nenumaldomai tirpstant Lietuvos čempionai ilgino atakas ir po M.Kalniečio bei Renaldo Seibučio taškų susigrąžino pirmoje rungtynių dalyje turėtą dviženklę persvarą – 76:66. Savo paties netaiklų metimą kartojo P.Jankūnas, o tvirta ir nepralaužiama gynyba nepaliko vilčių varžovams (78:66). Per likusį laiką „Žalgiris“ ramiai sutvarkė formalumus ir toliau išlieka vieninteliu nepralaimėjusiu vietiniame fronte – 82:68.

„Žalgiris“: O.Hanlanas 21 (7/8 dvit.), E.Ulanovas 16 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 14 (4/4 dvit., 5 rez. perd.), R.Javtokas 8, I.Vougioukas 7, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam.), S.Vene 4, L.Lekavičius 3, R.Seibutis 2, B.Motumas 2.

„Lietuvos rytas“: K.Lavrinovičius 16 (7/8 dvit.), J.Jucikas 12, N.Laprovittola 10 (4 rez. perd.).