Barselonoje „Žalgiris“ iškovojo įspūdingą pergalę! (VIDEO) 0

Beveik visų rungtynių metu pirmavusi Kauno „Žalgirio“ komanda iškovojo įsimintiną pergalę Barselonoje. Ketvirtadienį Eurolygos devintojo turo mače žalgiriečiai įveikė varžovus 92:88 (27:16, 18:22, 25:25, 22:25). Tai buvo penktoji kauniečių pergalė C grupėje, o „FC Barcelona“ ekipą „Žalgiris“ įveikė po 14 iš eilės pralaimėtų susitikimų!

Mačo pradžioje abi komandos rengė ilgas, pozicines atakas bei po Pauliaus Jankūno ir Edgaro Ulanovo išdirbtų taškų kauniečiai buvo priekyje – 6:4. Spragas varžovų gynyboje atrado krepšio link lengvai pranėrę Mantas Kalnietis ir Martynas Pocius (10:6). Lietuvos čempionai atrado dar daugiau spalvų puolime: pagal derinį atsidengęs tolimą šūvį smeigė P.Jankūnas, lygiai tuo pačiu šeimininkus baudė ir drąsiai žaidęs M.Kalnietis – 16:8. Netrukus katalonai tarė savo žodį (16:12), bet tritaškį iš krašto įskraidino aikštėje pasirodęs Lukas Lekavičius, aštriai sužaidė E.Ulanovas ir skirtumas tarp komandų vėl šoktelėjo iki devynių – 21:12. Svečiai nesustojo: po keturių iš eilės Brocko Motumo taškų nebeišlaikė „FC Barcelona“ trenerio kantrybė ir šis prašė pirmosios minutes pertraukėlės – 25:12. Po jos atstumas sumažėjo iki 25:16, tačiau praktiškai su sirena iš vidutinio nuotolio pasižymėjo dviženklį pranašumą sugrąžinęs Olivier Hanlanas – 27:16.

Žaidimo skonį pajutę lengvus taškus įsirašė B.Motumas ir O.Hanlanas, savo taškų kraitį atsidaryti pavyko ir Robertui Javtokui – 33:20. Pasinaudoję užstrigusiu kauniečių puolimu šeimininkai pabandė perimti iniciatyvą (33:26) ir į tai reaguodamas logišką minutės pertraukėlę prašė Gintaras Krapikas. Po jos tolimomis bombomis saugesnį pranašumą grąžino M.Pocius ir M.Kalnietis – 39:26. Įsismaginęs M.Pocius smeigė dar vieną tritaškį (42:31), tačiau Carloso Arroyo vedami varžovai vėl artėjo – 42:35. Po itin tikslaus ketvirtojo M.Kalniečio perdavimo kamuolį į krepšį galingai grūdo Ianas Vougioukas (44:35). Prieš pat didžiąją pertrauką techninė pražanga už vaidybą buvo užfiksuota B.Motumui, bet pastarasis netrukus atidirbo kitoje aikštės pusėje ir prieš antrą rungtynių dalį „Žalgiris“ išsaugojo apčiuopiamą pranašumą – 45:38.

Trečią kėlinį solidžiai pradėjo M.Kalnietis, ne tik smeigęs tritaškį, bet ir lengvai prasiveržęs krepšio link – 50:42. Ataką tarsi iš vadovėlio surengė perdavimą įsirašęs M.Kalnietis bei taškus pelnęs P.Jankūnas, nugara meistriškai sužaidė I.Vougioukas – 54:48. Po galingo Ante Tomičiaus dėjimo pasitarimą sušaukė varžovų žaidime atsigavimo ženklus įžvelgęs „Žalgirio“ trenerių štabas (54:50). Atsilaisvinusį R.Javtoką nuostabiai pastebėjo M.Kalnietis, o aistroms pasiekus aukščiausią tašką techninę pražangą gavo G.Krapikas – 56:53. Sunkiu metu iniciatyvos ėmėsi šešis taškus surinkęs O.Hanlanas, kabliu įmetė R.Javtokas (64:61). „FC Barcelona“ kirpo deficitą iki minimumo, tačiau galingai kėlinį užbaigė kauniečiai: suklaidinęs varžovą gražius taškus įsirašė M.Pocius, netaiklų komandos draugo metimą kartojo R.Javtokas, o laikui baigiantis iš vidutinio nuotolio pataikė B.Motumas – 70:63.

Lemiamą rungtynių atkarpą atidarė dešimtąjį tašką pelnęs R.Javtokas, eilinį sykį šeimininkų gynybą laužė O.Hanlanas – 74:64. Sėkmingai besidarbuojant gynyboje Lietuvos čempionai kontroliavo situaciją, o dar vienu reidu pranašumą didino M.Pocius (76:64). Gudriai sužaidęs prie baudų metimų linijos teisę stoti įgijo E.Ulanovas, nepaisydamas pražangos dvitaškį į krepšį siuntė M.Kalnietis – 80:69. Ketvirčiui persiritus į antrą pusę iš po krepšio pasižymėjo E.Ulanovas, bet vis lengviau taškus rinko ir katalonai (82:74). Po dar dviejų varžovų taškų komandas skyrė šeši taškai (82:76), tačiau atsaką kitoje aikštės pusėje surengė individualiai sužaidęs O.Hanlanas – 84:76. Kuomet ispanai bandė artėti, lyderio vaidmens ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, kurio keturi baudų metimai išlaikė saugų atstumą (88:80). Ispanijos vicečempionai bandė naudoti aktyvų spaudimą, tačiau kauniečiai ramiai su tuo susitvarkė ir likus devynioms sekundėms buvo labai arti pergalės – 90:86. Dar labiau žaliai-baltų pozicijas stiprino taiklūs P.Jankūno baudų metimai (92:86), ir nors šeimininkams pavyko pasižymėti, pergalę iš Barselonos išsivežė G.Krapiko kariauna rezultatu 92:88.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, M.Kalnietis 16 (6 rez. perd.), O.Hanlanas 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), M.Pocius 12, R.Javtokas 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), B.Motumas 9, E.Ulanovas 7 (7 atk. kam.), I.Vougioukas 4 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 3, S.Vene 0.

„FC Barcelona“: A.Tomičius 28 (11/11 dvit., 5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Arroyo 15, S.Perperoglou 10.