Kauno „Žalgiris“ laimėjo dar vienerias rungtynes Prienuose 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir antrą kartą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate įveikė Prienų-Birštono „Vytautą“. Sekmadienį Prienuose žalgiriečiai laimėjo mačą 79:71 (20:18, 22:15, 12:12, 26:25) ir į savo sąskaitą įsirašė tryliktąją pergalę per keturiolika rungtynių.

Mačo pradžioje visi „Žalgirio“ metimai skriejo pro šalį, tad priekyje buvo geriau startavę šeimininkai – 0:5. Kauniečių puolimą budino tritaškį įsmeigęs ir dėjimu prasiveržimą užbaigęs Edgaras Ulanovas, iš toli pataikė ir Martynas Pocius (8:10). Kėliniui įpusėjus Edgaras įsirašė dar du taškus, bloku Vilmantą Dilį apdovanojo Robertas Javtokas bei po Brocko Motomo dvitaškio svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 12:10. Galinga R.Javtoko užtvara pasinaudojęs tritaškį įskraidino Mantas Kalnietis (15:10), tačiau savo atsaką sudavė ir varžovai – 15:16. Ketvirtį užbaigė sėkmingai krepšį atakavę Lietuvos čempionų gynėjai Lukas Lekavičius ir Olivier Hanlanas – 20:18.

Antrą kėlinį atidarė tolimą bombą po L.Lekavičiaus perdavimo smeigęs O.Hanlanas, netaiklų komandos draugo metimą kartojo Paulius Jankūnas – 25:21. „Vytautui“ išlyginus rezultatą lyderio vaidmens ėmėsi B.Motumas, tritaškiu prieniškius baudė M.Pocius – 32:27. Mindamas tritaškio liniją dar dviem taškais savo kraitį pildė M.Pocius, o nuo baudų metimų linijos mesdamas neklydo komandos kapitonas P.Jankūnas (36:29). Prieš pat didžiąją pertrauką išplėšęs kamuolį iš varžovų rankų neleistinai sustabdytas buvo L.Lekavičius, ketvirtą V.Dilio pražangą provokavo P.Jankūnas, baudas sumetė ir E.Ulanovas bei ilsėtis „Žalgirio“ krepšininkai išėjo turėdami devynių taškų pranašumą – 42:33.

Trečio ketvirčio metu puikiai atrodė įvairiapusį žaidimą demonstravęs P.Jankūnas, gražų pastarojo perdavimą taškais pavertė ir Ianas Vougioukas – 49:35. Tuomet „Žalgirio“ puolimas buvo pristabdytas, per nepilnas penkias minutes pasižymėjo tik R.Javtokas, bei tuo pasinaudoję šeimininkai tirpdė atsilikimą iki šešių (51:45). Po paprašytos kauniečių minutės pertraukėlės padėtį stabilizavo savo paties metimą taisęs R.Javtokas, baudos metimą realizavęs O.Hanlanas ir galingą stogą Šarūnui Vasiliauskui išrašęs M.Kalnietis – 54:45.

Žalgiriečiai nebuvo nusiteikę juokauti, tad ketvirto kėlinio pradžioje susigrąžino saugesnį pranašumą: tritaškį įskraidino B.Motumas, septynis taškus per tris minutes įsirašė M.Pocius – 64:51. Nors P.Jankūnas didino atotrūkį iki (66:54), keturi be atsako pelnyti varžovų taškai privertė minutės pertraukėlės prašyti Gintarą Krapiką – 66:58. Po pasitarimo septintą M.Kalniečio rezultatyvų perdavimą taškais pavertė komandos kapitonas, agresyviai baudos aikštelėje sužaidė B.Motumas (70:60). Svarbiu metu iššovė M.Kalnietis, iš vidutinio nuotolio taikliai metė O.Hanlanas – 75:62. Perėmęs kamuolį O.Hanlanas gražiai jį atidavė B.Motumui, kurio dėjimas malšino visas dar gyvavusias šeimininkų viltis (77:65) ir iš Prienų išsivežęs pergalę „Žalgiris“ išlieka vienvaldžiu pirmenybių lyderiu – 79:71.

„Žalgiris“: M.Pocius 15 (3/6 trit.), B.Motumas 15 (6/8 dvit.), P.Jankūnas 15 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), E.Ulanovas 9 (8 atk. kam.), O.Hanlanas 8, M.Kalnietis 6 (7 rez. perd.), L.Lekavičius 5, R.Javtokas 4, I.Vougioukas 2, S.Vene 0.

„Vytautas“: V.Dilys 13 (6/9 dvit.), G.Sirutavičius 12 (2 per. kam.), V.Šulskis 9 (5 atk. kam., 2 per. kam.), V.Čepukaitis 9 (6 atk. kam.).