„Nevėžį nugalėję žalgiriečiai žengė į Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį (VIDEO) 4

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Vilniuje sėkmingai pradėjo Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą. Penktadienį ketvirtfinalyje žalgiriečiai nugalėjo Kėdainių „Nevėžio“ ekipą 77:64 (15:6, 18:23, 27:9, 17:26). Šeštadienį 13.30 val. pusfinalyje kauniečiai susitiks su Prienų-Birštomo „Vytauto“ komanda.

Mačą atidarė sprogstamąją jėgą demonstravę Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis – 5:0. Kėliniui įpusėjus prabilo ir „Žalgirio“ aukštaūgiai: keturis taškus surinko Brockas Motumas, baudas sumetė Ianas Vougioukas, o varžovai savo kraityje teturėjo du pelnytus taškus – 11:2. Kauniečiai toliau pavyzdingai darbavosi gynyboje, sėkmingai į žaidimą įsiliejo po keitimo aikštėje pasirodęs Lukas Lekavičius – 15:6.

Rezultatyviai pirmąjį kėlinį užbaigę „Nevėžio“ krepšininkai pridėjo penkis antrajame ir kirpo atsilikimą iki keturių – 15:11. Pajutę varžovų kvėpavimą į nugarą sukruto ir žalgiriečiai: iš vidutinio nuotolio taikliai metė komandos kapitonas P.Jankūnas, jo itin gražų perdavimą baudų metimais realizavo Siimas-Sanderis Vene, o greitajame puolime dviženklę persvarą kūrė Edgaras Ulanovas – 21:11. Drąsiai žaisdamas pirmuosius taškus įsirašė Olivier Hanlanas, tačiau surengę spurtą 0:10 pusiausvyrą atstatė kėdainiškiai (23:23). Tylą Lietuvos čempionų stovykloje nutraukė iniciatyvos ėmęsis ir šešis taškus surinkęs M.Pocius – 29:25. Prieš pat didžiąją pertrauką prie baudų metimų linijos stojo R.Seibutis ir rezultatyviausių krepšininkų sąrašo viršūnėje įsitvirtinęs M.Pocius – 33:29.

Antrą rungtynių pusę kauniečiai pradėjo itin susikaupę: solidžiai po krepšiu rungtyniavo I.Vougioukas ir P.Jankūnas, agresyvų žaidimą tęsė R.Seibutis bei žaliai-baltų pranašumas pasiekė naujas aukštumas – 42:29. Nuo antrojo kėlinio pabaigos Lietuvos čempionų atkarpą iki 18:0 pratęsė vos pirmą „Žalgirio“ tritaškį smeigęs L.Lekavičius ir dėjimu lankų tvirtumą patikrinęs I.Vougioukas – 47:29. Susikūrus keletą antrųjų progų taškų sąskaitą atsidarė Martynas Sajus, o greitą išpuolį taškais užbaigus M.Pociui spurtas tęsėsi iki (22:0) – 51:29. Nors įspūdinga žalgiriečių atkarpa nutrūko, atstumą tarp komandų dar labiau padidino L.Lekavičius ir P.Jankūnas (55:31). Ketvirčio pabaigoje E.Ulanovo slalomo per visą aikštelę nesustabdė ir pražanga, laiko prie baudų metimų linijos veltui neleido O.Hanlanas – 60:38.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje pasižymėjo B.Motumas, baudas sumetė E.Ulanovas – 64:43. „Nevėžio“ komanda nebuvo linkusi pasiduoti be kovos ir įpusėjus ketvirčiui kirpo deficitą iki 64: 52. Varžovams smeigus dar vieną tolimą bombą (64:55), minutės pertraukėlės prašė atsipaladavimo ženklus jutęs Šarūnas Jasikevičius. Kauniečių užstrigusį puolimą budino lyderio vaidmens ėmęsis O.Hanlanas, o visas abejones išsklaidė tritaškį įsūdęs P.Jankūnas – 71:57. Per likusį laiką „Žalgiris“ ramiai sutvarkė formalumus ir po M.Pociaus dėjimo užtikrintai žengtė į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalį – 77:64.

„Žalgiris“: M.Pocius 14, P.Jankūnas 10, L.Lekavičius 9, B.Motumas 8 (5 atk. kam., 2 per. kam.), I.Vougioukas 8 (2 per. kam.), O.Hanlanas 8 (9 atk. kam.), R.Seibutis 7, E.Ulanovas 7 (2 per. kam.), S.Vene 4, M.Sajus 2 (7 atk. kam., 2 blk.), K.Vecvagaras 0 (2 per. kam.).

„Nevėžis“: T.Kingas 15 (10 atk. kam.), E.Ežerskis 13, M.Kupšas 10 (2 blk.).