NKL: banguojantis savaitgalis atnešė svarbią pergalę prieš „Palangą“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ dubleriai neturi kada atsikvėpti ir, po antradienį pasiektos pergalės principiniame derbyje Vilniuje, savaitgalį sužaidė dvejas rungtynes savų žiūrovų akivaizdoje.

Pirmuoju varžovu penktadienį tapo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lentelės dugne įsitaisiusi Molėtų „Ežerūno“ ekipa.

Blankiai atrodę žalgiriečiai niekaip neatrado savojo žaidimo, o šviesuliu šiose rungtynėse vadinti galima tik solidų Lauryno Biručio žaidimą bei Kristupo Žemaičio sugrįžimą į rikiuotę. Svečiams iš Molėtų nusileista – 65:73.

Jau mačo pradžioje Tomo Masiulio auklėtiniams prisišaudyti prireikė daugiau nei trijų minučių, kol galų gale ledus sudėtingu prasiveržimu pralaužė Martynas Varnas – 2:7. Efektingai iš viršaus krovė L.Birutis, žaidimui sėkmingai dirigavo po traumos aikštelėn grįžęs K.Žemaitis (14:15), bet pirmąjį kėlinį įspūdingu tolimu šūviu iš aikštės vidurio uždarė svečiai – 14:18.

Nors rungtynių pradžioje strigęs puolimas išsijudino, taškų sąskaitas atsidarė Ignas Sargiūnas, Matas Jogėla ar Jokūbas Švambaris, „Ežerūno“ komanda vis dar tvirtai kontroliavo situaciiją – 27:30. Dar tvirčiau varžovai jautėsi surengę spurtą bei atsiplėšę iki 27:37. Tiesa, prieš pat didžiąją pertrauką atsilikimą kiek apkandžiojo L.Birutis ir tritaškį pataikęs Lukas Uleckas – 33:40.

Trečiajame kėlinyje komandos žiūrovų taškais pernelyg nedžiugino: įvairų puolimo arsenalą demonstravęs L.Birutis surinko tiek taškų, kiek visa strigusi Molėtų komanda, tad prieš lemiamą rungtynių atkarpą deficitas ištirpo iki 45:48.

Ketvirtasis kėlinys startavo drąsiu Granto Vasiliausko žaidimo, po penkių puolėjo taškų rezultatas pagaliau išsilygino – 52:52. Visgi, ketvirčiui įpusėjus svečiai vėl kiek atsiplėšė (56:61). Atiduoti pergalės be kovos nesiruošė tritaškius smeigę M.Varnas ir K.Žemaitis (62:66), tačiau lygiai tuo pačiu atsakė skaudų tolimą dūrį smeigęs Laurynas Kirlys – 62:71. Paskutinės minutės metu kauniečiai dar pabandė paspausti varžovus ir sukurti stebuklą, tačiau tam nebuvo nei laiko, nei jėgų, pralaimėta rezultatu 65:73.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 19 (7/8 dvit.), K.Žemaitis 11, M.Varnas 9 (3 per. kam.), I.Sargiūnas 8, G.Masiulis 6, G.Vasiliauskas 5, L.Uleckas 3, M.Jogėla 2, J.Švambaris 2 (2 per. kam.), V.Markovetskis 0, M.Arlauskas 0.

„Ežerūnas“: M.Pociukonis 13, P.Skurdauskas 13 (11 atk. kam., 3 per. kam.), E.Narušis 12, L.Kirlys 10.

Ilgai krimstis dėl nesėkmės „Žalgirio“ jaunieji krepšininkai neturėjo kada, nes šeštadienį į Kauną atvyko NKL turnyrinės lentelės kaimynai iš Palangos.

Šiose rungtynėse žalgiriečiai jautėsi ne tik aikštelės, bet ir žaidimo šeimininkais bei užtikrintai susitvarkę su „Palangos“ krepšininkais, šventė pergalę rezultatu 86:64.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyva priklausė „Žalgiris-2“ žaidimo baudos aikštelėje cementuotojams L.Biručiui ir Gyčiui Masiuliui – 8:2. Visgi, vėliau žaidimas išsilygino, o minėtų žaidėjų pastangų neužteko laimėti pirmai dešimties minučių atkarpai – 21:22.

Antrajame kėlinyje įsidrąsino ir „Žalgirio“ dublerių gynėjų grandis su K.Žemaičiu priešaky, kuri įpusėjus ketvirčiui persvėrė rezultatą – 33:29. Prieš keliaujnt į rūbinę solo šou surengė Ignas Sargiūnas: snaiperis per kiek daugiau nei minutę vienas pats rinko 8 taškus paeiliui ir sukrovė šeimininkams rekordinį pranašumą – 43:35.

Antroje mačo dalyje žalgiriečiai galutinai perėmė žaidimo vadžias į savo rankas, kuomet po krepšiu dominavo  L.Birutis – 51:35. Po G.Masiulio dvitaškio su pražanga ir I.Sargiūno baudų metimų persvara šoktelėjo iki 62:43, bet kėlinio pabaigą geriau sužaidė atsigavimo ženklus rodę palangiškiai – 62:49.

Ketvirtą kėlinį keturiais taškais pradėjo L.Birutis, tritaškį įskraidino M.Varnas – 69:51. Pergalę artino kraitį pildęsi M.Varnas ir G.Masiulis (77:59), bet baltos vėliavos nekėlę svečiai kilo paskutiniam šturmui – 77:64. Per likusį laiką abejones išsklaidė G.Vasiliauskas, Martynas Arlauskas bei tašką rungtynėse dėjęs Matas Jogėla – 86:64.

„Žalgiris-2“: L.Birutis 22 (9/13 dvit., 2 blk.), G.Masiulis 17 (7 atk. kam., 2 per. kam.), I.Sargiūnas 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Žemaitis 9 (5 rez. perd.), M.Varnas 9, M.Jogėla 6 (8 atk. kam.), M.Arlauskas 6, G.Vasiliauskas 5, L.Uleckas 2, V.Markovetskis, G.Bergaudas, J.Švambaris 0.

„Palanga“: K.Greenas 24 (11/14 dvit., 2 per. kam.), V.Kozys 12 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 3 per. kam.), A.Bertašius 11 (9 atk. kam.).

Intensyvus tvarkaraštis daug poilsio žalgiriečiams nesuteiks, artimiausiu metu T.Masiulio auklėtiniai sužais net trejas rungtynes namuose: antradienį su „Mažeikiais“, penktadienį su Klaipėdos „Nafa-Uni-Akvaservis“, o šeštadienį laukia Šakių „Vyčio“ išbandymas.

Antradienį bei penktadienį dvikovos startuos 18.00, o šeštadienį – 16.00 val. Laukiame Jūsų gyvo palaikymo „Žalgirio“ treniruočių centre (Naglio g. 4A, Petrašiūnuose)!