Panevėžyje antroji „Žalgirio“ pergalė „Betsafe–LKL“ pusfinalyje 10

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įtvirtino savo pranašumą „Betsafe–LKL“ pusfinalio etape. Ketvirtadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Panevėžio „Lietkabelio“ komandą 94:79 (26:21, 22:16, 23:20, 23:22) ir iki trijų pergalių vykstančioje serijoje išsiveržė į priekį 2:0.

Rungtynių pradžioje lengvai kelius krepšio link prasiskynė Brandonas Daviesas ir Edgaras Ulanovas – 5:0. Kauniečių dominavimą baudos aikštelėje dar labiau stiprino Antanas Kavaliauskas (12:8), o pirmuosius svečių tritaškius suleido pranašumą iki 18:12 didinę Axelis Toupane bei Paulius Jankūnas. Pirmajame kėlinyje žibėjo paslėpto Beno Udriho perdavimo greitajame puolime sulaukęs E.Ulanovas, vienas pats visą varžovų gynybą sudraskė Vasilije Micičius – 24:16. Per likusią minutę dar du taškus rinko V.Micičius, bet puolime savąjį žaidimą atradę panevėžiečiai, ketvirtį užbaigė atsilikdami 26:21.

Antrajame kėlinyje geriau startavo „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie po Gintaro Leonavičiaus tritaškio jau atsidūrė priekyje rezultatu 27:29. Tiesa, Lietuvos čempionams situaciją staigiai stabilizavo po krepšiu karaliavę B.Daviesas ir Aaronas White‘as, o tolimus šūvius susmeigus Artūrui Milakniui bei V.Micičiui, svečiai nejučiomis dar neseniai turėtą deficitą pavertė dviženkliu pranašumu – 39:29. Šeimininkams priartėjus iki 39:35, dešine ranka pasižymėjo E.Ulanovas, slalomą krepšio link atliko Paulius Valinskas – 43:35. Prieš pat didžiąją pertrauką trijų taškų vertės metimą drėbė A.Milaknis, o taikliomis baudomis rekordinę persvarą į rūbinę nusinešti leido E.Ulanovas – 48:37.

Po didžiosios pertraukos žaidimo ritmui kiek nusimušus, dviženklį pranašumą svečių pusėje vis tiek ramiai išlaikė gerais Kevino Pangoso perdavimais maitintas komandos kapitonas P.Jankūnas – 58:48. Kitokių planų turėjo panevėžietis Lukas Aukštikalnis, kuris mažino atsilikimą iki 58:54. Ne pačiu lengviausiu komandai metu sudėtingą metimą realizavo B.Udrihas, tritaškį įskraidino A.Milaknis, iš vidutinio nuotolio pataikė A.Kavaliauskas, o saugiau jaustis leido „status quo“ atstatęs A.White‘as – 67:56. Pačioje kėlinio pabaigoje perdavimą E.Ulanovo dėjimui suorganizavo tokių atakų meistras A.White‘as, šaltakraujiškai dvitaškiu ketvirtį uždarė atstumą iki 71:57 auginęs B.Udrihas.

Ketvirtajame kėlinyje tarsi ant lėkštutės perdavimų iš A.White‘o ir B.Udriho sulaukė A.Kavaliauskas – 77:65. Antroje ketvirčio dalyje šeimininkams bandant pavojingiau priartėti, puikius komandos draugų perdavimus arčiau krepšio gavo saugų atstumą palaikę A.White‘as bei B.Daviesas – 84:72. Laikui sparčiai tirpstant visas abejones sklaidė rezultatyviausio „Žalgirio“ krepšininko vardą įgijęs bei kauniečius iki 91:76 įspūdingu dėjimu nutolinęs A.Kavaliauskas. Per likusį laiką žalgiriečiams sutvarkius formalumus, rungtynių pabaigą skelbusi sirena fiksavo antrąją Lietuvos čempionų pergalę pusfinalyje rezultatu 94:79.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 19 (8/9 dvit., 4 rez. perd.), E.Ulanovas 15 (5/7 dvit., 2 per. kam.), B.Daviesas 11 (5 atk. kam.), A.Milaknis 10 (3/9 trit.), P.Jankūnas 9, A.White‘as 9, V.Micičius 8, A.Toupane 5, B.Udrihas 4 (5 atk. kam., 9 rez. perd.), G.Masiulis 2, P.Valinskas 2, K.Pangosas 0.

„Lietkabelis“: L.Aukštikalnis 22 (5/10 trit.), D.Tarolis 16 (6/8 dvit., 11 atk. kam., 3 blk.), Ž.Peiners 12, D.Mavra 11 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), K.Lavrinovičius 11.