Šimtą taškų pelnę žalgiriečiai sutriuškino „Šiaulius“ (VIDEO) 9

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe-LKL“ 28-ojo turo rungtynėse savo puolimo banga 109:83 (39:21, 25:19, 23:21, 22:22) nušlavė Šiaulių „Šiaulių“ komandą.

Lietuvos čempionai mačą pradėjo be didesnės žvalgybos ir po Edgaro Ulanovo bei Leo Westermanno tolimų bombų pirmavo 8:0. L.Westermanno ir Mariaus Grigonio tikslius perdavimus dvitaškiais vertė Brandonas Daviesas, iš toli pataikė Aaronas White‘as, o atstumą iki 22:9 didino rezultatyvų pasirodymą tęsęs E.Ulanovas. Kamuolį perėmęs Rokas Jokubaitis pats jį ir pasiuntė į krepšį su varžovo pražanga, jau ketvirtą M.Grigonio rezultatyvų perdavimą išnaudojo Antanas Kavaliauskas, vos tik žengęs aikštelėn du tritaškius vieną po kito suleido puolimo mašinos nestabdęs Lukas Uleckas – 35:20. Itin rezultatyvaus kėlinio pabaigoje savo taškų kraitį atsidarė jau devintasis žalgirietis Deonas Thompsonas, atkovotu kamuoliu puolime paskutinį žodį tarė skaičius 39:21 fiksavęs A.Kavaliauskas.

Antrajame kėlinyje dėjimų karuselę užsuko D.Thompsonas, pražangos nesulaikytas Artūras Milaknis augino pranašumą iki 47:23. Kiek aprimusį kauniečių puolimą puikiu reidu išjudino jaunasis L.Uleckas, iš toli iššovė A.Milaknis – 54:30. Tuomet kamuolį skrajojančiam A.White‘ui kabino M.Grigonis ir L.Westermannas, nuostabių išpuolių seriją pratęsė efektingu dėjimu pasižymėjęs B.Daviesas – 60:35. Prieš didžiąją pertrauką baudas sumetė M.Grigonis, o 64:40 pirmauti prieš antrą rungtynių pusę leido L.Ulecko pastebėtas D.Thompsonas.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ puolimą į savo rankas perėmė aukštaūgiai B.Daviesas ir A.White‘as, tačiau kur kas aktyviau kėlinį pradėjo iki 68:51 artėję svečiai. Atsaką šiauliečiams atrado iš toli pataikęs M.Grigonis, status quo grąžino užsiautęs E.Ulanovas – 79:55. Dar vieną tritaškį paleido M.Grigonis, laiku ir vietoje atsirado D.Thompsonas, o dar vieną ketvirtį laimėti leido prie baudų metimų linijos stojęs Thomasas Walkupas – 87:61.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionų atakas sėkmingai užbaiginėjo jaunieji krepšininkai R.Jokubaitis ir iki tol vienintelis be taškų buvęs Erikas Venskus – 96:65. Erdvės gavęs A.Milaknis tritaškiu nubaudė svečius, o triženklę taškų ribą 101:70 „Žalgiris“ peržengė po nuostabios atakos, kurios smaigalyje atsidūrė E.Venskus. Formalumų tvarkymą kabliu pradėjo E.Venskus, greitajame puolime sužibėjo R.Jokubaitis – 105:74. Per likusį laiką galutinius taškus sudėliojo L.Uleckas bei rezultatyviausią mačą su „Žalgirio“ apranga sužaidęs R.Jokubaitis – 109:83.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 17 (3/3 trit.), R.Jokubaitis 12 (5 rez. perd.), D.Thompsonas 11 (5/6 dvit., 5 atk. kam.), B.Daviesas 10 (5/5 dvit.), A.White‘as 10 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Uleckas 10, A.Milaknis 9, M.Grigonis 8 (6 rez. perd., 2 per. kam.), E.Venskus 8, A.Kavaliauskas 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), L.Westermannas 4 (4 rez. perd.), T.Walkupas 3 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.).

„Šiauliai“: S.Allenas 20 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Udras 16, A.Urbutis 9, E.Šaulys 9, K.Žemaitis 9 (5 rez. perd.).