LKL finalo seriją „Žalgiris“ pradėjo įtikinama pergale 10

Antradienio vakarą „Žalgirio“ arenoje prasidėjo „Betsafe–LKL“ didysis finalas, kurio pirmajame susitikime titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11) patiesė Vilniaus „Ryto“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0.

Rungtynių pradžioje finalo jaudulys visiškai nekaustė Mariaus Grigonio, įspūdingu bloku pasižymėjęs Aaronas White‘as čia pat tritaškiu didino persvarą iki 7:3. Taškų kraitį serijoje atsidarė Brandonas Daviesas, o iš toli pataikęs M.Grigonis siuntė rimtus pavojaus signalus sostinės komandai – 12:5. Vilniečius ir toliau baudė M.Grigonio ir A.White‘o duetas: pastarasis įskraidino dar vieną tritaškį, o A.White‘as perimtą kamuolį vainikavo įspūdingu skrydžiu – 17:10. Apsukų nemažino ir nuo suolo pakilę žalgiriečiai – gražų reidą atliko į žaidimą įsiliejęs Thomasas Walkupas, baudas sumetė Edgaras Ulanovas, dviženklį pranašumą 23:12 sukūrė Antanas Kavaliauskas. Septintuoju pasižymėjusiu „Žalgirio“ krepšininku jau pirmajame kėlinyje tapo Nate‘as Woltersas, o pirmoji finalo atkarpa buvo laimėta rezultatu 27:16.

Antrajame kėlinyje iš toli driokstelėjo Artūras Milaknis, atstumą iki 34:21 augino po krepšiu karaliavęs B.Daviesas. Meistriškai dar du taškus rinko B.Daviesas, tačiau svečiai lengvai pasiduoti nesiruošė (36:31). Lietuvos čempionų puolimą pažadino iš toli vieną tritaškį po kito susmeigęs Leo Westermannas – 42:31. Per likusį laiką pirmoje rungtynių dalyje metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėti suspėjo N.Woltersas – 44:35.

Prie toliašaudės žalgiriečių artilerijos trečiojo ketvirčio pradžioje prisijungė E.Ulanovas, bet savų ginklų atradę vilniečiai artėjo iki 47:43. Tolimą bombą įskraidino L.Westermannas, apie save priminė T.Walkupas, gražų kamuolio judėjimą tritaškiu iš krašto pavertė įtampą šalin vijęs N.Woltersas – 57:49. Sunkaus kėlinuko pabaigoje pražangos nepaisė B.Daviesas, o dviženklę persvarą grąžino bei ketvirtį laimėti leido tritaškį su sirena įsmaigęs N.Woltersas – 65:53.

Gerą bangą N.Woltersas pratęsė ketvirtojo kėlinio pradžioje, o po penkių iš eilės E.Ulanovo taškų persvarą pasiekė rekordinę ribą – 72:55. Po pasitarimo „Rytas“ ginklų nesudėjo ir provokavo atsakomąją Šarūno Jasikevičiaus pertraukėlę (72:59). Laikui sparčiai tirpstant nuostabų L.Westermanno perdavimą gražiausiu rungtynių epizodu pavertė iš viršaus kamuolį grūdęs A.White‘as, lemiamą vinį vilniečiams iš toli įsmeigė M.Grigonis – 77:61. Likęs laikas kardinalių permainų rezultate neatnešė ir Lietuvos čempionai titulo gynybą pradėjo įtikinama pergale rezultatu 79:64.

„Žalgiris“: M.Grigonis 13 (3/7 trit., 2 per. kam.), N.Wotlersas 12 (4 rez. perd.), B.Daviesas 11 (5/6 dvit.), E.Ulanovas 10 (9 atk. kam.), A.White‘as 8, T.Walkupas 8 (5 atk. kam.), A.Milaknis 6, A.Kavaliauskas 2, R.Jokubaitis 0, E.Venskus 0, D.Thompsonas 0.

„Rytas“: A.Parachouskis 14 (6/10 dvit., 8 atk. kam.), A.Butkevičius 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.), M.Echodas 10 (5/7 dvit., 9 atk. kam.).